Rząd planuje BEZWZGLĘDNY lockdown i limity na Wielkanoc! Oto możliwe obostrzenia od 29.03

i

Autor: Pixaby Rząd planuje BEZWZGLĘDNY lockdown i limity na Wielkanoc! Oto możliwe obostrzenia od 29.03

Rząd planuje BEZWZGLĘDNY lockdown i limity na Wielkanoc! Oto możliwe obostrzenia od 29.03

2021-03-23 15:07

BEZWZGLĘDNY lockdown w Polsce już od poniedziałku, 29 marca?! Wiele na to wskazuje. Liczba zakażeń koronawirusem w kraju cały czas utrzymuje się na wysokim poziomie. Aby zmniejszyć transmisję wirusa, konieczne może być wprowadzenie poważniejszych restrykcji. Co oznacza twardy lockdown w Polsce? Jakie NOWE OBOSTRZENIA mogą zostać wprowadzone?

Lockdown w Polsce. Jakie obostrzenia?

Przypomnijmy, że od soboty 20 marca wprowadzono lockdown w Polsce. Zamknięte zostały m.in. ośrodki kultury, baseny, kina. Restauracje wciąż serwują dania na wynos. Dzieci z klas 1-3 szkół podstawowych wróciły na naukę zdalną. Galerie handlowe ograniczyły działalność - otwarte są drogerie, apteki, sklepy spożywcze.

Lockdown w Polsce może jednak nabrać na sile. Rozważane jest bowiem wprowadzenie NOWYCH OBOSTRZEŃ. Jak nieoficjalnie dowiedziała się Wirtualna Polska, rząd szykuję się do twardego lockdownu. Ten miałby zostać wprowadzony nawet w poniedziałek, 29 marca. Co się zmieni? Jakie nowe obostrzenia mogą zostać wprowadzone? I jak miałby wyglądać lockdown w Polsce?

Raport z Anteny 23.03

Polska lockdown. Kiedy NOWE OBOSTRZENIA?

Kiedy NOWE OBOSTRZENIA? Jeśli liczba zachorowań zacznie przekraczać 30 tysięcy zakażeń, a liczba zgonów będzie zbliżać się do 500 - rząd wprowadzi twardy lockdown w Polsce. O tym wspominał już też prof. Horban. Kolejnym argumentem jest coraz gorsza sytuacja służby zdrowia. Źle sytuacja wygląda np. w Krakowie:

Kraków zaczyna przegrywać walkę z koronawirusem. Sytuacja sanitarna jest DRAMATYCZNA. Co dalej?

NOWE OBOSTRZENIA rząd ma ogłosić najprawdopodobniej na konferencji prasowej we czwartek. Co się zmieni? Jak nieoficjalnie dowiedziała się WP:

  • zmniejszenie liczby osób w sklepach
  • zmniejszenie liczby osób w kościołach
  • zamknięcie marketów budowlanych, sklepów RTV/AGD
  • przemieszczanie się w gronie bliskich osób (rodziny)

Nie wiadomo, czy twardy lockdown w Polsce obejmie zakłady fryzjerskie i gabinety kosmetyczne. Otwarte mają pozostać kościoły. Nie będzie jednak odgórnego zakazu przemieszczania się.

Limity osób na Wielkanoc będą obowiązywać?

Obowiązywać mogą także limity osób na Wielkanoc. Te wyglądałyby podobnie, do tych z Bożego Narodzenia. Resort zdrowia ma apelować o nieprzemieszczanie się pomiędzy miejscowościami oraz niegromadzenie się w grupach powyżej 5 osób. Wiele wskazuje więc na to, że Wielkanoc 2021 spędzimy w wąskim gronie.

Byłeś kiedyś nad polskim morzem? Ten quiz jest dla ciebie

Pytanie 1 z 10
W którym mieście znajduje się najsłynniejsze molo?