Reasumpcja głosowania w Sejmie Wojna o TVN trwa

i

Autor: MAREK KUDELSKI/ SUPER EXPRESS Reasumpcja głosowania w Sejmie Wojna o TVN trwa

LEX TVN: Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej. Co to znaczy?

2021-08-11 21:30

LEX TVN: Sejm przyjął nowelizację ustawy medialnej. Nowelizacja ustawy medialnej przegłosowana w Sejmie. "Za" głosowało 228 posłów, a "przeciw" 216. Co to oznacza? Niewykluczony jest również protest przed sejmem. Przed budynkiem pojawiły się już barierki i policja, która ma za zadanie ochraniać polityków, jak i sam budynek. Więcej informacji znajdziecie w artykule!

Sejm przyjął nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji. Za przyjęciem głosowało 228 posłów, przeciw było 216.

Głosowanie wzbudziło w Sejmie ogromne kontrowersje. Początkowo Prawo i Sprawiedliwość przegrało głosowanie dotyczące odroczenia posiedzenia. Wniosek w tej sprawie zgłosił szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz. Jednak po dłuższej przerwie marszałek Sejmu ogłosiła, że wpłynął wniosek o reasumpcję głosowania. Tym razem Sejm poparł wniosek. To oznacza, że głosowanie ws. ustawy "Lex TVN"  mogło się dzisiaj odbyć. Ta decyzja marszałek Witek wzbudziła jednak kontrowersje. Opozycja twierdzi, że była nielegalna, a szef klubu Lewicy Krzysztof Gawkowski zapowiedział złożenie wniosku o odwołanie Elżbiety Witek z funkcji marszałek Sejmu. Opozycja zarzuca też partii rządzącej korupcję polityczną podkreślając, że "kupiła głosy" polityków. PiS odzyskało większość dzięki głosom Pawła Kukiza, Jarosława Sachajko i Stanisława Żuka.

Czytaj także: Mnóstwo policji i barierki przed Sejmem. Będzie protest po kontrowersyjnym głosowaniu?

Ustawa medialna. O co chodzi z LEX TVN?

Nowelizacja ustawy o krajowej radzie radiofonii i telewizji zakazuje kapitałowi spoza Europejskiego Obszaru Gospodarczego posiadania pakietu większościowego w polskich mediach. Właścicielem TVN jest amerykański koncern Discovery. Stacja od lutego 2020 r. stara się o przedłużenie koncesji TVN 24, ale KRRiT dotąd nie podjęła decyzji.

Opole: protest przeciwko Lex TVN

QUIZ. Zagadka w kolorowych kropkach. Co druga osoba nie wie, jaka liczba się tu kryje

Pytanie 1 z 10
Jaka liczba jest tu ukryta?
1: Jaka liczba jest tu ukryta?