Krajowy Plan Odbudowy: Postawiono warunki dla Polski

2021-10-28 17:50
Ursula von der Leyen
Autor: AP Ursula von der Leyen

- Mam nadzieje, że dojdziemy do porozumienia z Polską - powiedziała szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odnosząc się do polskiego Krajowego Planu Odbudowy. Postawiła też dla Polski konkretne warunki.

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen odnosząc się do polskiego Krajowego Planu Odbudowy przyznała: "Mogę sobie siebie wyobrazić w każdym państwie unijnym przekazującą tę kopertę czy teczkę ze zgodą. Warunki są jasne - w przypadku Polski to niezależność sądownictwa i rozwiązanie Izby Dyscyplinarnej, w tym również rozpoczęcie procesu przywracania do pracy zawieszonych sędziów".

Czytaj także: Nowa KRS usunięta z Europejskiej Sieci Rad Sądownictwa. Chodzi o niezależność od władzy

Konferencja szefowej KE dotyczyła szczytu G20 i konferencji klimatycznej w Glasgow, padło podczas niej także pytanie dotyczące Polski, w tym Krajowego Planu Odbudowy. Przyjęcie planu przez Komisję Europejską otwiera drogę do wypłaty Polsce środków z Funduszu Odbudowy. Polska ma mieć do dyspozycji około 58 miliardów euro. Do tej pory zatwierdzono 22 spośród 25 złożonych krajowych dokumentów. Wśród państw, które wciąż oczekują na decyzję KE, jest między innymi Polska.

Podajemy tylko fragment przysłowia! Wiesz, jakiego słowa brakuje?

Pytanie 1 z 10
"Polegać jak na ..."
Nie daję cukierków na HALLOWEEN. Te dzieci służą DIABŁU! | KOMENTERY
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze