Rekord zgonów w czwartej fali pandemii. Müller o omicronie: nie ma co się łudzić

2021-12-15 8:39
Rekord zgonów w czwartej fali pandemii. Müller o Omicronie: nie ma co się łudzić
Autor: Pixabay Koronawirus 4.01.2022: Ile dziś (4 stycznia) nowych zakażeń w woj. kujawsko-pomorskim? [RAPORT]

Dziś, niestety padł rekord zgonów w czwartej fali pandemii. - Mamy ponad 24 tys. nowych zakażeń koronawirusem, zmarło ponad 660 osób - przekazał w środę rzecznik rządu Piotr Müller. Jak sam potwierdził: to największa liczba zgonów w czwartej fali pandemii.

Rzecznik rządu powiedział dziś rano o nowych zakażeniach. - To jest ponad 24 tys. osób, które są zakażone, ale najgorsza wiadomość to jest ta, że ponad 660 osób zmarło - poinformował Müller. - To jest efekt niestety ostatnich tygodni, gdzie kumulowały się liczby zachorowań i niestety głównie (zmarły) osoby niezaszczepione - powiedział Mller.

CZYTAJ TAKŻE: Specjalne kamery wykryją osoby bez maseczki! Zdjęcia będą wysyłane na policję

Czy w Polsce jest omikron?

Rzecznik rządu był też pytany, czy w Polsce jest już nowy wariant koronawirusa - omicron. - To jest na bieżąco badane, nie wiem, czy w tej chwili jest już potwierdzony pierwszy przypadek. Natomiast genotypy wszystkich zachorowań są na bieżąco monitorowane przez kilka laboratoriów w Polsce i bez wątpienia na terenie Polski jest już ta odmiana, tu nie ma co się łudzić - powiedział Müller.

Aleksandar Vuković o powrocie do Legii: pali się mój dom
Sonda
Czy obawiasz się wariantu koronawirusa: omikron?
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze