Specjalne kamery wykryją osoby bez maseczki! Zdjęcia będą wysyłane na policję

2021-12-15 8:35
Kamery wykryją osoby bez maseczki! Zdjęcia będą wysyłane na policję
Autor: Unsplash - engin akyurt Kamery wykryją osoby bez maseczki! Zdjęcia będą wysyłane na policję

Specjalne kamery wychwycą, czy nosicie maseczki czy nie! Pięć takich urządzeń zostanie zamontowanych w wydziale przy ulicy Gronowej w Poznaniu. Mieszkańcy odbierają tam dowody osobiste czy rejestracyjne samochodów. Jeśli system okaże się sprawny i potrzebny, niewykluczone, że podobny sprzęt zostanie zamontowany także w innych miejscach.

Zasłanianie ust i nosa za pomocą maseczki ochronnej w zamkniętych pomieszczeniach jest obowiązkowe w całym kraju. Niestety nie wszyscy stosują się do tego nakazu. Dlatego w budynku przy ul. Gronowej 22 w Poznaniu zainstalowano specjalne kamery - dzięki nim łatwiej będzie ukarać osoby, które nie noszą maseczek.

Trzeba odróżnić sytuację, kiedy ktoś zdjął maskę po to, żeby napić się wody i wziąć leki, od sytuacji jakiegoś uporczywego nieprzestrzegania obostrzeń. Także to nie jest z automatu powiązane z informacją na policję, natomiast do informacji na policję może być dołączany taki materiał — mówi Michał Mieloch z Urzędu Miasta.

Kamery robią również dobrej jakości zdjęcia osobom, które maseczek, mimo próśb, nie założą. Nie wszyscy klienci w urzędzie chętnie je zakładają.

Zdarzały się interwencje policji. Dość często zdarza się, że sami prosimy o to, aby klient dostosował się do obowiązków, które panują.

Wizerunek osoby bez maseczki będzie utrwalany i przesyłany na określony adres mailowy.

Jak podkreśla Urząd Miasta w Poznaniu, kamery zainstalowane w urzędzie przy ul. Gronowej to rozwiązanie pilotażowe. Jeśli system okaże się sprawny i potrzebny, niewykluczone, że podobny sprzęt zostanie zamontowany także w innych salach obsługi klienta - np. w budynku przy ul. Libelta.

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: online@grupazpr.pl

Team X - czy znasz wszystkie ich testy piosenek?

Pytanie 1 z 10
Mój ty cukiereczku
Super Raport 14.12 (Goście: Jan Grabiec - PO oraz Jan Strzeżek - Porozumienie) Sedno Sprawy: Anna Maria Siarkowska
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE