covid

i

Autor: Pixaby

Koronawirus: OGROMNA liczba zakażeń, kilkadziesiąt zgonów. Będzie lockdown? TE powiaty już świecą się na czerwono!

2021-10-15 9:55

Ministerstwo zdrowia przedstawiło najnowszy raport dotyczący liczby zakażeń koronawirusem. W Polsce mamy ponad 2700 nowych zachorowań. Zmarło kilkadziesiąt osób. Sytuacja w Polsce cały czas się pogarsza, a część powiatów już świeci się na czerwono. To TAM najszybciej powrócą obostrzenia?

Koronawirus Polska dzisiaj: 15.10.2021. Ile jest zakażeń?

Jak podało ministerstwo zdrowia, w Polsce mamy dokładnie 2771 nowych zakażeń COVID-19. Zmarło 49 osób. To o prawie tysiąc nowych zakażeń (1885) i 18 zgonów (31) więcej niż przed tygodniem. A to oznacza, że sytuacja związana z pandemią koronawirusa cały czas się pogarsza. Dodajmy, że w czwartek, 14 października padł rekord czwartej fali. Odnotowano wtedy 3000 nowych zakażeń COVID-19 w naszym kraju.

Pijany kierowca nie dał rady utrzymać się na nogach!

Czerwone powiaty w Polsce. Niektóre już znalazły się w tej strefie

Sytuacja związana z koronawirusem w Polsce robi się coraz poważniejsza, co potwierdzają też wykresy prowadzone przez Piotra Tarnowskiego. Najgorsza sytuacja jest w dwóch województwach. W woj. podlaskim średnia liczba potwierdzonych zakażeń z siedmiu dni na 100 tys. mieszkańców wynosi 17,37. Natomiast w woj. lubelskim aż 20.99. Oba ta województwa świecą się już na żółto. Jednak jeśli spojrzymy pod kątem powiatów, to niektóre z nich są już czerwone. Minister zdrowia podkreślał, że obostrzenia w przypadku czwartej fali mają być wprowadzane na poziomie powiatów. Gdzie więc najszybciej możemy spodziewać się restrykcji?

Chodzi m.in. o:

  • m. Białystok
  • powiat bielski
  • m. Bielsko-Biała
  • powiat kraśnicki
  • powiat lubelski
  • m. Lublin
  • powiat świdnicki
  • powiat włodawski

Czwarta fala pandemii, a obostrzenia. Będzie lockdown?

W sprawie obostrzeń wypowiedział w piątek, 15 października wiceminister zdrowia. Waldemar Kraska w rozmowie z Polsatem News, podkreślił, że "to jest ostatni dzwonek, byśmy uniknęli tej dużej czwartej fali". Konieczne jest, by osoby, które jeszcze się nie zaszczepiły, zrobiły to jak najszybciej.

Mamy informację od naszych lekarzy, że w tym okresie jesiennym, przeziębieniowym, grypowym, pacjenci, którzy są umówieni na wizytę, nie chcą poddać się badaniu na koronawirusa - powiedział Kraska. - To jest bardzo ważne, abyśmy zdiagnozowali, czy to jest zwykłe przeziębienie, czy zakażenie koronawirusem - dodał.

Kraska zaznaczył również, że na piątek zaplanowano spotkanie przedstawicieli resortu zdrowia z wojewodami. Weźmie w nim też udział premier Mateusz Morawiecki. Wtedy będą podejmowane decyzje, co do ewentualnych obostrzeń. Wiceminister zdrowia zaznaczył jednak, że "na obecną chwilę nie widzimy potrzeby, żeby wprowadzać jakieś dodatkowe restrykcje".