Koronawirus Polska. Najwięcej nowych zakażeń OD LISTOPADA. Duży skok! [RAPORT]

2021-03-03 8:47 nm
Koronawirus Polska. Najwięcej nowych zakażeń OD LISTOPADA. Duży skok!
Autor: Pixaby Koronawirus Polska. Najwięcej nowych zakażeń OD LISTOPADA. Duży skok!

Koronawirus Polska. Znamy najnowsze dane dotyczące liczby nowych zakażeń COVID-19 w naszym kraju. Jak podał wiceminister zdrowia Waldemar Kraska, w Polsce mamy ponad 15 tysięcy nowych zakażeń koronawirusem. To o ponad 3,5 tysiąca więcej niż w środę w poprzednim tygodniu. - Dzisiejsze wyniki wskazują, że trzecia fala nie tylko jest faktem, ale także widzimy, że nabiera impetu - powiedział Kraska.

Koronawirus Polska: 3.03.2021. Ile jest zakażeń? Ile osób zmarło? Wiceminister zdrowia zdradza szczegóły

Ministerstwo zdrowia codziennie około godziny 10.30 podaje najnowsze dane dotyczące liczby nowych zachorowań na koronawirusa w Polsce. Czasami takie informacje pojawiają się już wcześniej. Tak było w środę, 3 marca. Liczbę nowych zachorowań w Programie Pierwszym Polskiego Radia Zdradził wiceminister zdrowia.

Jak podał Waldemar Kraska, mamy 15 698 nowych przypadków zakażenia koronawirusem w Polsce. To prawie da razy tyle niż w miniony wtorek oraz o ponad 3,5 tysiąca w porównaniu ze środą tydzień temu. Co więcej, to najwięcej zakażeń COVID-19 w Polsce od 27 listopada 2020 roku. Wtedy odnotowano 17 060 przypadków. Kraska podał również, że w ciągu doby zmarło 309 osób.

Raport z Anteny 02.03

Czyli widzimy, że tych nowych przypadków niestety codziennie nam przybywa i to jest bardzo niepokojący sygnał. Także 309 osób zmarło z powodu zakażenia koronawirusem, czy też chorób współistniejących. W tej chwili mamy już zajętych ponad 15,5 tys. łóżek tzw. covidowych. Także więcej osób trafia pod respiratory - jest już zajętych ponad 1,5 tys. tych maszyn - dodał Kraska.

Najnowsze