szczepienie przeciwko Covid

i

Autor: Łukasz Gągulski/SUPER EXPRESS Izrael wprowadza czwartą dawkę szczepionki przeciwko COVID

Ile zaszczepionych osób zmarło na COVID-19? Ministerstwo zdrowia przekazało dane!

2021-11-23 11:18

Ile w pełni zaszczepionych osób zmarło na COVID-19? To pytanie zadaje sobie spora część osób, także tych, które negują skuteczność szczepień. Ministerstwo zdrowia postanowiło rozwiać wątpliwości. Rzecznik MZ podał dokładne dane.

Koronawirus: Ile zaszczepionych osób zmarło na COVID-19? Ministerstwo zdrowia przekazało dane!

Andrusiewicz na briefingu prasowym był pytany o procent osób zaszczepionych w liczbie zgonów na COVID-19.

Od 27 stycznia, rozpoczęcia podawania drugiej dawki szczepionki, do dziś w granicach 3 proc. osób nie poradziło sobie po pełnym zaszczepieniu przeciw COVID-19 – przekazał. Zaznaczył przy tym, że głównie były to osoby z wielochorobowością.

Ruszył Bydgoski Jarmark Świąteczny 2021

Jeżeli obserwujemy, co dzieje się w szpitalach, to o ile trafiają do nich osoby w lżejszym stanie po pełnym zaszczepieniu, to pod respiratorami jest 4-5 proc. zaszczepionych dwiema dawkami. Pozostali to niezaszczepieni – oznajmił Andrusiewicz.

Koronawirus: szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat. Kiedy?

Rzecznik MZ zapowiedział, że w najbliższych dniach zostanie ogłoszona decyzja Europejskiej Agencji Leków o szczepieniach przeciw COVID-19 dla grupy 5-11 lat.

Sądzę, że około środy zechcemy poinformować, jak będzie wyglądała sytuacja ze szczepieniem tej grupy i zaprezentować wszystkie możliwe dane o szczepieniu dzieci, żeby rodzice mogli się przygotować i podjąć racjonalną decyzję. Wiemy, że szczepionki przeciw koronawirusowi u dziecka są bardziej skuteczne i bezpieczne niż u dorosłych – powiedział rzecznik.

Andrusiewicz poinformował też, że w najbliższych dniach zostanie podjęta decyzja o skróceniu okresu możliwości podania dawki przypominającej dla jednej z grup wiekowych.

Sonda
Jak przechodziłeś(aś) lub przechodzisz COVID-19?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE