Koronawirus: ogromny wzrost zakażeń w Polsce. Kolejna granica przekroczona!

2021-09-08 10:20

Koronawirus Polska: w środę, 8 września odnotowano ogromny wzrost zakażeń. Mamy ponad 500 nowych zachorowań na COVID-19. O liczbie nowych zakażeń poinformował wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Koronawirus w Polsce: 8.09.2021. Ile jest zakażeń?

Czwarta fala pandemii w Polsce mocno się rozkręca. Każdego dnia notujemy wzrost zakażeń koronawirusem. Przypomnijmy, że jeszcze dwa tygodnie temu liczba nowych zachorowań nie przekraczała 300 dziennie. Wystarczyło kilkanaście dni, by sytuacja mocno się zmieniła.

Koronawirus Polska: w środę, 8 września 2021 odnotowano ponad 500 zakażeń. Taką informację podał w rozmowie z Polsatem News wiceminister zdrowia Waldemar Kraska.

Dzisiaj będzie przekroczona kolejna granica, więc powinno zapalić się nam żółte światełko. Prosimy udać się do punktu szczepień, te osoby, które się wahają - tłumaczył Kraska. - To jedyny sposób, żeby ograniczyć czwarta falę - dodał polityk.

Moczulski: Jak pandemia wpłynęła na rynek i kondycję firm?

Żeby trochę wstrząsnąć naszymi widzami i pokazać, że ta czwarta fala jest, to powiem, że dzisiaj są 533 nowe przypadki - powiedział przedstawiciel rządu.

Koronawirus dzisiaj w Polsce. Czy będzie lockdown?

Wiceminister zdrowia odniósł się również do obostrzeń oraz ewentualnego lockdownu. Czy możemy się go spodziewać na jesień? Jak podkreślił Waldemar Kraska, rząd skłania się bardziej ku regionalizacji obostrzeń, niż zamykania całej gospodarki. Przy restrykcjach uwzględniany ma być wskaźnik nowych zakażeń oraz poziom wyszczepialności w danym powiecie.

Sonda
Obawiasz się czwartej fali koronawirusa?