Strzykawka

i

Autor: Pixaby

Kontrola NFZ w rzeszowskim Medyku. Chodzi o wielokrotne używanie strzykawek do szczepienia!

2021-04-09 11:03

- Traktujemy te doniesienia bardzo poważnie – powiedział minister zdrowia na dzisiejszej konferencji. Chodzi o informacje dotycząca powtórnego używania jednorazowych strzykawek do szczepienia. To miało mieć miejsce w jednym z punktów szczepień Centrum Medycznego Medyk w Rzeszowie. Prezes „Medyka” komentował, że nie doszło do niczego, co nie jest zgodne z procedurami.

- Poprosiłem prezesa NFZ o wyjaśnienie w trybie kontroli informacji o użyciu w Rzeszowie wielokrotnie jednorazowych strzykawek – mówił minister zdrowia Adam Niedzielski na dzisiejszej konferencji. Dodał, że nie ma żadnej tolerancji dla niezachowywania zasad bezpieczeństwa, dlatego NFZ wkrótce zweryfikuje doniesienia medialne.

Ojciec i syn zatrzymani za atak na policjantów

Afera ze strzykawkami w Rzeszowie

Medialne doniesienia, o których wspomniał dzisiaj Adam Niedzielski dotyczą tego, że w jednym z punktów szczepień w Rzeszowie, zorganizowanym przez Centrum Medyczne Medyk miały być wielokrotnie używane strzykawki do tej samej szczepionki, a w nich zmieniać się miały tylko igły. Powód? W punkcie zabrakło strzykawek. Jednak jak komentował prezes CM Medyk: szybko zorganizowano nowe strzykawki i nikt z pacjentów nie został zaszczepiony użytą wcześniej jednorazówką.

CZYTAJ TAKŻE: Szczepionka Johnson & Johnson wkrótce w Polsce. Czy jednodawkowy preparat jest skuteczny?

Kontrola NFZ w „Medyku”

Dziś skontaktowaliśmy się z prezesem CM Medyka i poprosiliśmy o komentarz odnośnie zapowiedzianej kontroli Narodowego Funduszu Zdrowia.

- Nigdy nie zaszczepiliśmy pacjenta po raz drugi tą samą strzykawką. Tyle na ten temat – ucina dyskusje Stanisław Mazur, prezes Centrum Medycznego Medyk

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Sonda
Koronawirus. Czy planujesz spędzić wakacje 2021 w Polsce?