Słońce przebija się zza chmur

i

Autor: CC Pixabay.com

"Bestia znad Islandii" winna za pogodowy rollercoaster! Co nas czeka w pogodzie?

2021-04-09 9:41

„Bestia znad Islandii” winna za pogodowy armagedon w naszym kraju. Pogoda, którą obserwujemy w ostatnich dniach, czyli obfite opady śniegu przeplatane istnie wiosennymi słonecznymi chwilami to skutek „Bestii”. Co nasz czeka w pogodzie na weekendzie? Jaki będzie przyszły tydzień z „Bestią znad Islandii’? Zapowiadane wysokie temperatury i ponowne ochłodzenie!

Jak mówi polskie przysłowie: kwiecień plecień, bo przeplata trochę zimy, trochę lata. Tym razem wiemy, co jest przyczyną istniej pogodowej przeplatanki jaką obserwujemy w ostatnich dniach. To „Bestia znad Islandii” odpowiada za ochłodzenie, miejscami obfite opady śniegu i wyłaniające się momentami słońce.

Ustawili jeże przy drodze

Spis treści

  1. „Bestia znad Islandii” winna za pogodę w Polsce!
  2. "Bestia znad Islandii"- jaka pogoda na weekend?
  3. „Bestia znad Islandii” powróci po weekendzie!

„Bestia znad Islandii” winna za pogodę w Polsce!

„Bestia znad Islandii” to nic innego jak arktyczny strumień powietrza, który zagościł na dłużej nad centralną częścią Europy. Wraz z nim nad Polską pojawiły się wilgotne masy powietrze przez co miejscami w kraju występują obfite opady śniegu. Później chmury ustępują promieniom słońca, które grzeją nas tak, jak na wiosnę przystało. Taką pogodową przeplatankę można zaobserwować szczególnie w południowej części Polski.

Meteorolodzy zgodnie przyznali, że arktyczny strumień powietrza przybył nad Europę znad Islandii stąd wzięła się nazwa „Bestia znad Islandii”.

CZYTAJ TAKŻE: To KONIEC 500 plus? Program może zostać ZLIKWIDOWANY. Minister zdradził szczegóły

"Bestia znad Islandii"- jaka pogoda na weekend?

W piątek możemy spodziewać się znacznej poprawy pogody. Temperatura miejscami może podskoczyć nawet do 10 stopni Celsjusza, a w całym kraju ma być słonecznie. Ci, którzy planowali wybrać się na weekendową wycieczkę nie muszą się obawiać „Bestii”. Przez najbliższe dwa dni do Polski wróci wiosna! W sobotę i niedzielę termometry pokażą nawet do kilkunastu stopni i będą to zdecydowanie słoneczne dni.

„Bestia znad Islandii” powróci po weekendzie!

To tyle dobrych wiadomości. Po weekendzie „Bestia” powróci i znowu zamiesza nam w pogodzie. Prognozowane jest ponowne ochłodzenie. Co nas czeka? Pogoda podobna jak w mijającym tygodniu, czyli niższe temperatury i obfite opady. Musimy się przygotować na kolejny tydzień miesiąca „kwiecień plecień”.

POLUB NAS NA FACEBOOKU!

Sonda
Koronawirus. Czy planujesz spędzić wakacje 2021 w Polsce?