Koniec spalinowych samochód w Europie! Padła DATA. To dotyczy Polski!

i

Autor: Gerd Altmann z Pixabay

Koniec spalinowych samochodów w Europie! Padła DATA. To dotyczy Polski!

2021-07-14 10:18

Koniec spalinowych samochodów w Europie staje się powoli faktem. Padły ważne informacje, według których już za kilkanaście lat ma zacząć obowiązywać zakaz sprzedaży samochodów spalinowych na całym kontynencie. Również Polacy będą musieli przerzucić się na zeroemisyjne pojazdy. Jeżeli plany UE wejdą w życie zmieni się wiele. Co dokładnie?

Portal Bloomberg dotarł do dokumentów Unii Europejskiej, z których wynika, że już za kilkanaście lat z dróg w całej Europie znikną samochody spalinowe. Drastyczne zmiany mają zostać oficjalnie ogłoszone w przyszłym tygodniu i mają dotyczyć sprzedaży samochodów z silnikami spalinowymi. Komisja Europejska chce, aby za kilka lat emisja CO2 w nowych samochodach zarówno tych osobowych, ale i dostawczych spadła o ponad połowę! Dokładnie ich założeniem jest zniwelowanie dwutlenku węgla o 65 proc. w porównaniu z emisją z bieżącego roku. Co więcej według planów KE chce, aby do 2050 roku Europa stała się kontynentem zeroemisyjnym. W międzyczasie kierowcy stracą możliwość poruszania się samochodami z silnikiem spalinowym. Kiedy to nastąpi? Jak się okazuje, na taką rzeczywistość długo nie będzie trzeba czekać.

Spis treści

  1. Koniec spalinowych samochódów w Europie! Padła WAŻNA data
  2. Koniec spalinowych samochódów w Europie! Jakie zostaną?
  3. Koniec spalinowych samochódów w Europie! Zmieni się wiele

CZYTAJ TAKŻE: Nowy TARYFIKATOR kar dla kierowców. Łamiący przepisy zapłacą DUŻO więcej

Koniec spalinowych samochódów w Europie! Padła WAŻNA data

Komisja Europejska w przyszłym tygodniu ma ogłosić to, o czym portal Bloomberg pisał niedawno, czyli: koniec samochodów z silnikiem spalinowym ma nastąpić do 2035 roku. Według tych danych już za 14 lat z ulic zniknie większość aut, a koncerny motoryzacyjne będą miały zakaz sprzedaży samochód spalinowych. Wówczas według KE emisja CO2 w nowych autach osobowych i dostawczych spadnie o 100 proc.

Koniec spalinowych samochódów w Europie! Jakie zostaną?

Jak się okazuje po europejskich miastach poruszać się będą mogły wyłącznie pojazdy, które są zasilane elektrycznie, albo wodorem. Takie dane mogą zaskakiwać, ale trzeba wiedzieć, że większość producentów samochodów, którymi aktualnie poruszamy się po drogach przewidziało przyszłość i wcześniej zapowiedzieli całkowitą elektryfikację.

Koniec spalinowych samochódów w Europie! Zmieni się wiele

Według Bloomberga Unia Europejska będzie chciała wprowadzić własne wymagania w krajach członkowskich odnośnie infrastruktury drogowej. Te będę dotyczyć poszczególnych krajów. Unijne wymagania nie będą w pełni pokrywały się we wszystkich państwach. Zmiany jakie prawdopodobnie wejdą w życie to między innymi wymóg postawienia ładowarki dla samochodów elektrycznych co 60 km (na autostradach), a maksymalnie co 150 km stanie stacja, na której zatankujemy swoje auto wodorem.

Białystok. KAS znalazła podróbki ekskluzywnych zegarków i biżuterii

Quiz. Najważniejsze wydarzenia w Polsce po 2000 roku. Pamiętasz je?

Pytanie 1 z 15
Papież Jan Paweł II zmarł w 2005 roku. Pamiętasz w jaki dzień?