Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!

2021-07-17 19:37
Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Lato nadciągnęło i gorące dni dają się nam już mocno we znaki. Brak deszczu, żar lejący się z nieba i piekące słonce, sprawiają, że czujemy się coraz gorzej. Rozleniwieni i spokojni zapominamy o zasadach bezpieczeństwa i przygotowaniu na ekstremalne sytuacje. Jedną z nich jest nadejście burzy, która potrafi zaskoczyć nas w najgorszych momentach. Jednym z nich jest jazda samochodem! Jak należy się zachować w czasie burzy, gdy jesteśmy w aucie?

Burza to zjawisko atmosferyczne, które potrafi zaskoczyć nas w wielu sytuacjach. Czasem możemy jednak przewidzieć opady i się na nie dobrze przygotować. Jedną z najpopularniejszych stron, która pokazują, gdzie można znaleźć burzę to burze.dzis.net. Można wpisać swoją lokalizację lub udostępnić ją w telefonie bądź komputerze. Następnie ustawić radar od 10 do nawet 300 kilometrów i sprawdzić, czy w pobliżu nie ma żadnych burz. To pozwoli nam uniknąć jazdy autem w strugach deszczu. Co jednak zrobić, jeśli nie udało nam się przewidzieć burzy i zaskoczyła nas ona w czasie jazdy? Istnieje kilka ważnych wskazówek, które mogą nawet uratować ludzkie życie!

Daria Marcinkowska od Love Blind zaśpiewała głosem Amy Winehouse! [TYLKO U NAS]

Burza w samochodzie - jak się zachować? TO może uratować nam ŻYCIE!

Jeśli w czasie jazdy ,,złapała" nas burza, to warto zatrzymać się na poboczu. W padających strugach deszczu możemy nie zauważyć przechodnia, czy zwierzęcia na drodze. To z kolei prowadzi do wypadków! Wybierając miejsce na postój, zawsze pamiętamy, by w naszym otoczeniu nie było drzew! Przyciągają one pioruny, a silny wiatr może połamać gałęzie, które spadając, mogą przygnieść nasze auto i nas samych! Nie otwierajmy okien w samochodzie w czasie burzy, a jeśli musimy dalej się przemieszczać, to ograniczmy prędkość i dostosujmy się do jazdy z innymi kierowcami. Może się zdarzyć, że przy złych warunkach widoczności inni kierowcy używać będą świateł awaryjnych, by poprawić widoczność pojazdu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze