Mateusz Morawiecki

i

Autor: AP PHOTO Mateusz Morawiecki

Koniec obostrzeń od 1 lutego?! Premier Mateusz Morawiecki ucieszył Polaków!

2021-01-19 15:08

Koniec obostrzeń od 1 lutego?! Mateusz Morawiecki ucieszył Polaków! Nie wykluczamy luzowania obostrzeń od lutego - mówi premier Mateusz Morawiecki.I jednocześnie zaznacza: 'jesteśmy się w takim punkcie, w którym trudno przesądzić o otwieraniu gospodarki szerzej'. Co to oznacza dla przedsiębiorców?

Koniec obostrzeń od 1 lutego?! Premier Mateusz Morawiecki ucieszył Polaków! To dobra wiadomość dla wszystkich, którzy pragną powrotu do normalności. Chociaż zapowiedzi są na razie skromne, to cieszą.

- My tego nie wykluczamy do końca oczywiście dzisiaj, że po tej fazie ogłoszonych restrykcji na najbliższe dwa tygodnie do końca stycznia, że będą wtedy pewne zmiany. Postaramy się na początku przyszłego tygodnia je zakomunikować - powiedział premier.

Premier zapewniał też, że na razie nie ma planów, aby otwierać np. siłownie i punkty turystyczne dla osób zaszczepionych. I nie jest to dziwne! Takie działanie mogłoby zachęcać do podrabiania certyfikatów, a dotej pory tylko niewielka liczba członków społeczeństwa mogła skorzystać ze szczepień przeciwko COVID-19.

Koniec obostrzeń od 1 lutego - otwarte restauracje, kina, siłownie i baseny?

Rząd w swoich zapowiedziach jest bardzo oszczędny. Być może skromna deklaracja Mateusza Morawieckiego oznacza, że na specjalnych zasadach rusza znów restauracje, kina i siłownie. Trzeba będzie jednak ściśle przestrzegać zasad bezpieczeństwa. Ponadto, kolejna grupa uczniów być może powinna zacząć pakować tornistry?

Na kolejne informacje musimy poczekać jeszcze kilka dni.

Górale ZROZPACZENI w Zakopanem: Zarobiłem 20 zł! Zwijam interes!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE