Wojsko, transportery

i

Autor: Marcin Wziontek/Super Express Konflikt Ukraina - Rosja. Padły pociski na przedszkole w Donbasie! Są ranni [ZDJĘCIA]

Konflikt Ukraina - Rosja. Pociski spadły na przedszkole w Donbasie! Są ranni [ZDJĘCIA]

2022-02-17 11:22

Sztab Operacji Połączonych Sił Zbrojnych Ukrainy poinformował w czwartek, że pociski wystrzelone przez wspieranych przez Rosję separatystów w Donbasie trafiły w przedszkole w Stanicy Ługańskiej w obwodzie ługańskim. Dwóch cywilów odniosło obrażenia - podano.

"Ze szczególnym cynizmem rosyjskie wojska okupacyjne przeprowadziły ostrzał miejscowości Stanica Ługańska w obwodzie donieckim" - napisał sztab na Facebooku.

W wyniku zastosowania ciężkiego uzbrojenia artyleryjskiego pociski trafiły w budynek przedszkola - przekazano. Według wstępnych danych dwie osoby cywilne doznały urazów. Służby medyczne poinformowały, że to pracownicy przedszkola - podaje Interfax-Ukraina.

Uszkodzona została infrastruktura: połowa miejscowości jest bez prądu.

Mieszkańców Stanicy Ługańskiej ewakuowano do schronów.

Obserwatorzy OBWE zarejestrowali w czwartek "wiele" ostrzałów wzdłuż linii kontaktu oddzielającej terytorium kontrolowane przez rząd w Kijowie i będące pod kontrolą bojowników - podaje Reuters, powołując się na źródła dyplomatyczne.

Reuters napisał, powołując się na świadka, że w okolicy lotniska w Doniecku i miejscowości Ołeniwka słychać ostrzał.

Wcześniej w czwartek separatyści oskarżyli siły rządowe o ostrzał moździerzowy. Armia ukraińska zaprzeczyła tym oskarżeniom i poinformowała, że to siły przeciwnika otwierały ogień.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 16.02 (Goście: Michał Kamiński - wicemarszałek Senatu oraz gen. Mieczysław Gocuł ) Sedno Sprawy: Henryk Kowalczyk