Konfiskata samochodu stała faktem! Duże zmiany w Kodeksie karnym

i

Autor: pexels.com Konfiskata samochodu stała faktem! Duże zmiany w Kodeksie karnym

Konfiskata samochodów. Nowe przepisy w tym roku! Kierowcy stracą auto, albo zapłacą WYSOKĄ KARĘ!

2022-01-28 10:02

Konfiskata samochodów pijanych kierowców ma wejść w życie latem 2022 roku. Projekt noweli kodeksu karnego, który będzie zezwalał na przepadek samochodu trafił już do Komisji Prawniczej, a wkrótce trafi na posiedzenie rządu. Jak podaje „Rzeczpospolita” kierowcy albo stracą auto, albo zapłacą wysoką karę! Szczegóły poniżej.

Konfiskata samochodu pijanego kierowcy to pomysł, który pojawił się w połowie zeszłego roku. Rząd, aby walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy są sprawcami często tragicznych wypadków zapowiedział, że tego typu przestępstwo będzie wiązało się nie tylko z karą pozbawienia wolności. To także konfiskata samochodu i wysokie odszkodowanie dla rodziny pokrzywdzonych w wypadku osób. „Rzeczpospolita” donosi na jakich zasadach mogłaby obowiązywać konfiskata samochodu sprawców wypadków. Według podanych informacji pijanych kierowców czeka albo przepadek auta, albo wysoka kara! A nowe przepisy mają wejść w życie już latem bieżącego roku.

CZYTAJ TAKŻE: WAŻNE ZMIANY w rejestracji samochodu od 31 stycznia. Będzie to spore udogodnienie!

Konfiskata samochodu już w 2023 roku! Albo przepadek, albo WYSOKA KARA!

- Pijani sprawcy wypadków będą tracić samochody albo płacić ich równowartość - informuje "Rz".

Gazeta podała, że w noweli zapisano także, że jeżeli sprawca nie jest właścicielem pojazdu, a jest jego współwłaścicielem, to sąd orzeknie przepadek równowartości auta. Także jeżeli orzeczenie przepadku pojazdu – ze względu na to, że auto zostało np. sprzedane, skradzione lub znacznie uszkodzone – byłoby niemożliwe, to sąd ma orzekać przepadek równowartości samochodu.

Policyjny pościg za naćpanym 23-latkiem
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE