Konfiskata samochodu stała faktem! Duże zmiany w Kodeksie karnym

i

Autor: pexels.com Konfiskata samochodu stała faktem! Duże zmiany w Kodeksie karnym

Konfiskata samochodów. Nowe przepisy w tym roku! Kierowcy stracą auto, albo zapłacą WYSOKĄ KARĘ!

2022-01-28 10:02

Konfiskata samochodów pijanych kierowców ma wejść w życie latem 2022 roku. Projekt noweli kodeksu karnego, który będzie zezwalał na przepadek samochodu trafił już do Komisji Prawniczej, a wkrótce trafi na posiedzenie rządu. Jak podaje „Rzeczpospolita” kierowcy albo stracą auto, albo zapłacą wysoką karę! Szczegóły poniżej.

Konfiskata samochodu pijanego kierowcy to pomysł, który pojawił się w połowie zeszłego roku. Rząd, aby walczyć z nieodpowiedzialnymi kierowcami, którzy są sprawcami często tragicznych wypadków zapowiedział, że tego typu przestępstwo będzie wiązało się nie tylko z karą pozbawienia wolności. To także konfiskata samochodu i wysokie odszkodowanie dla rodziny pokrzywdzonych w wypadku osób. „Rzeczpospolita” donosi na jakich zasadach mogłaby obowiązywać konfiskata samochodu sprawców wypadków. Według podanych informacji pijanych kierowców czeka albo przepadek auta, albo wysoka kara! A nowe przepisy mają wejść w życie już latem bieżącego roku.

CZYTAJ TAKŻE: WAŻNE ZMIANY w rejestracji samochodu od 31 stycznia. Będzie to spore udogodnienie!

Konfiskata samochodu już w 2023 roku! Albo przepadek, albo WYSOKA KARA!

- Pijani sprawcy wypadków będą tracić samochody albo płacić ich równowartość - informuje "Rz".

Gazeta podała, że w noweli zapisano także, że jeżeli sprawca nie jest właścicielem pojazdu, a jest jego współwłaścicielem, to sąd orzeknie przepadek równowartości auta. Także jeżeli orzeczenie przepadku pojazdu – ze względu na to, że auto zostało np. sprzedane, skradzione lub znacznie uszkodzone – byłoby niemożliwe, to sąd ma orzekać przepadek równowartości samochodu.

Policyjny pościg za naćpanym 23-latkiem
Sonda
Czy pijani kierowcy powinni tracić samochody?