Konferencja premiera 21.04.2021. O której? Informacja o obostrzeniach. Mateusz Morawiecki ogłosi znoszenie obostrzeń od 26 kwietnia

2021-04-21 14:59 Arkadiusz Nauka
Konferencja premiera 21.04.2021. O której? Informacja o obostrzeniach. Mateusz Morawiecki ogłosi znoszenie obostrzeń od 26 kwietnia
Autor: Adam Guz/KPRM Zdjęcie poglądowe

Już w środę, 21 kwietnia odbędzie się konferencja premiera Mateusza Morawieckiego i ministra zdrowia Adama Niedzielskiego. Na konferencji rząd prawdopodobnie ogłosi zniesienie części obostrzeń od poniedziałku 26 kwietnia. Obostrzenia zostaną zniesione tylko w tych województwach, gdzie jest najmniej zakażeń.

Konferencja premiera i ministra zdrowia 21.04.2021. Zostanie ogłoszone luzowanie obostrzeń

Już w środę, 21 kwietnia na konferencji prasowej rząd ma ogłosić LUZOWANIE OBOSTRZEŃ. Rzecznik rządu Piotr Muller przekazał, że w środę rano odbędzie się zebranie Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego, na którym zostaną podjęte decyzje dotyczące znoszenia obostrzeń. Czego możemy się spodziewać?

Według nieoficjalnych informacji rząd chce znosić obostrzenia najpierw w województwach, gdzie zakażeń jest najmniej i nie ma dużego obłożenia szpitali. To oznacza, że obostrzenia zostaną zniesione na Podkarpaciu i Podlasiu, natomiast na Śląski i Dolnym Śląsku wszystko zostanie po staremu.

Konferencja premiera 21.04.2021. Gdzie oglądać? O której? Jakie obostrzenia zostaną zniesione?

Konferencja premiera i ministra zdrowa dotycząca obostrzeń ma się rozpocząć po posiedzeniu Rządowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Zespół spotkanie rozpocznie około godziny 10.00. O której będzie konferencja? Wystąpienie premiera ma się odbyć już po rozmowie z lekarzami i doradcami. Konferencja według najnowszych informacji ma się rozpocząć o godzinie 15.30. Konferencję będzie można śledzić na kanałach informacyjnych: TVP Info, TVN24 i Polsat News oraz na stronie facebookowej Kancelarii Premiera.

Co zostanie ogłoszone na konferencji? Rząd podkreśla, że priorytetem jest powrót uczniów do szkół. Można się więc spodziewać, że w kilku województwach do szkół już od poniedziałku, 26 kwietnia wrócą uczniowie klas I-III.

W województwach, gdzie liczba zakażeń jest najniższa mają zostać również otwarte ponownie galerie handlowe oraz punkty usługowe takie jak salony fryzjerskie, kosmetyczne i studia tatuażu.

Na razie nie ma mowy o otwarciu hoteli czy siłowni. Te mają pozostać zamknięte co najmniej do końca majówki.

Premier Mateusz Morawiecki zarejestrował się na szczepienie
Najnowsze