Kolejne osłabienie przed meczem ze Szwecją? Ma spuchnięte kolano i odczuwa ból

i

Autor: AP PHOTO Kolejne osłabienie przed meczem ze Szwecją? "Ma spuchnięte kolano i odczuwa ból"

Kolejne osłabienie przed meczem Polska – Szwecja? "Ma spuchnięte kolano i odczuwa ból"

2021-06-21 12:51

Kolejne osłabienie przed meczem Polska - Szwecja? Jak już wiadomo Bednarkowi odnowiła się kontuzja i jego występ w środę stoi pod znakiem zapytania. Dzisiaj dochodzą do nas kolejne złe wiadomości ze sztabu kadry Paulo Sousy – jeden z czołowych zawodników nie wziął udziału w poniedziałkowym treningu. Jak donosi PAP piłkarz ma spuchnięte kolano.

Mecz o awans ze Szwecją już w środę 23 czerwca! Jak już wiadomo występ Janka Bednarka stoi pod znakiem zapytania, bo po meczu z Hiszpanią odnowiła mu się kontuzja. Jednak jak mówi Jakub Kwiatkowi, team manager reprezentacji Polski: „Janek ma ten sam uraz, który towarzyszył mu przed meczem ze Słowacją, dlatego wiemy jak z nim postępować. Mamy przygotowany plan, który nie odbiega od tego, jaki przeszedł przed inauguracyjnym spotkaniem. Zresztą Bednarek podkreśla, że nie wyobraża sobie, aby w środę nie pojawił się na murawie. W jego przypadku ambicja może odegrać decydującą rolę, bo nastawienie mentalne jest najważniejsze. Na ten moment nie ma raczej ryzyka, że go zabraknie, ale ostateczną decyzję podejmie trener i sztab medyczny” – stwierdził. Dzisiaj dochodzą do nas kolejne złe wieści. W poniedziałkowym treningu nie wziął udziału Jakub Moder, który ma spuchnięte kolano. Co o tym mówi się w kadrze? Czy jest szansa, że Moder będzie dostępny na mecz ze Szwecją?

CZYTAJ TAKŻE: Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Eksperci dają nam nikłe szanse…

Kolejne osłabienie przed meczem ze Szwecją?

Jakub Moder nie wziął udziału w poniedziałkowym przedpołudniowym treningu reprezentacji Polski na Polsat Plus Arenie Gdańsk. Jak podaje PAP piłkarz ma spuchnięte kolano, odczuwa ból i został w hotelu z fizjoterapeutą. Jak przekazał Kwiatkowski:

Jakub odczuwa skutki meczu z Hiszpanią. W niedzielę miał wykonane USG, które nie wykazało żadnego urazu, ale dzisiaj po południu przejdzie dokładniejsze badanie rezonansem magnetycznym. Mamy nadzieję, że pozwoli ono dać jednoznaczną odpowiedź, co mu dolega i zdiagnozować ten problem. Może jest to tylko przeciążeniowy ból. Moder normalnie funkcjonuje, ale nie może trenować i decyzją sztabu został dzisiaj w hotelu z fizjoterapeutą – dodał Kwiatkowski.

Nie wiadomo, czy 22-letni środkowy pomocnik będzie mógł wystąpić w środę w Sankt Petersburgu w ostatnim grupowym spotkaniu ze Szwecją. Kwiatkowski nie chce składać żadnych deklaracji na temat tego, czy Moder wystąpi w meczu ze Szwecją. - Poczekajmy na wynik badania, poza tym w przypadku każdego zawodnika kwestie zdrowotne należy rozpatrywać indywidualnie, bo jeden dochodzi do siebie szybciej, a inny wolniej. Mamy też 24 piłkarzy gotowych do gry – podkreślił.

Jakub Moder nie zagra w meczu ze Szwecją? Kto go zastąpi?

Jakub Moder wystąpił w meczu z Hiszpanią od pierwszej minuty. Na swojej pozycji zastąpił Grzegorza Krychowiaka, który w meczu ze Słowacją dostał czerwoną kartkę, za którą musiał pauzować jeden mecz. Na mecz ze Szwecją zawodnik Lokomotiwu Moskwa będzie więc dostępny. Jeżeli nie on wejdzie na murawę, to Paulo Sousa może wybierać wśród dwóch innych piłkarzy, którymi są: Kamil Piątkowski i Michał Helik.

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy
Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?