Robert Lewandowski, Polska - Hiszpania

i

Autor: Cyfra Sport Robert Lewandowski

Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Eksperci dają nam nikłe szanse…

2021-06-21 10:05

Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Takie pytanie zadajemy sobie od pierwszego meczu ze Słowacją. Jednak drugie spotkanie i remis z Hiszpanią na nowo rozpalił w nas nadzieję. Tę gaszą eksperci, którzy dają nam nikłe szanse na wyjście z grupy podczas tegorocznych Mistrzostw Europy. Jak już wiadomo awans z 3. miejsca nie jest już możliwy po wczorajszym zwycięstwie Szwajcarii nad Turcją.

Polacy już po pierwszym meczu na Euro 2021 zadawali sobie pytanie: czy jesteśmy w stanie wyjść z grupy? Jak już wiadomo po meczu z Hiszpanią – potrzebujemy zwycięstwa w starciu ze Szwecją, które odbędzie się w środę 23 czerwca na stadionie w Sankt Petersburgu. Jeszcze wczoraj wiele mówiło się o tym, że awans mógłby nam dać nawet remis ze Szwedami, ale niestety Szwajcaria pokonała Turcję 3:1 i to zaprzepaściło wszelkie matematyczne wyliczenia na takie rozwiązanie. Teraz liczą się wyłącznie 3 punkty! Polacy po remisie z Hiszpanią zaczęli na nowo wierzyć, że kadra Paulo Sousy jest w stanie wywalczyć awans na fazy pucharowej Euro 2021. Jednak nasze nadzieje studzą eksperci, którzy wyliczyli, że mamy nikłe na to nikłe szanse. Za to Szwedzi mogą być tego niemal pewni. O co chodzi i skąd takie obliczenia? Wyjaśniamy.

Spis treści

  1. Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Eksperci dają nam nikłe szanse
  2. Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Niżej tylko trzy zespoły
  3. Kto wygra Euro 2021?

CZYTAJ TAKŻE: EURO 2021: Czy Polska wyjdzie z grupy? Porażka ze Słowacją nie przekreśla szans

Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Eksperci dają nam nikłe szanse

Według wyliczeń Gracenote nasza kadra ma zaledwie 26 procent szans na wyjście z grupy E podczas Euro 2021. Co ważne Szwecja, czyli nasi rywale w walce o awans mają aż 99 procent szans! Nie jest to jednak typ ekspertów na środowe spotkanie… Chodzi o to, że Szwecja już przed meczem z Polską może być pewna awansu, jeżeli wcześniejsze mecze 3. kolejki ułożą się korzystnie dla naszych rywali.

Polacy nie wyjdą z grupy na Euro 2021? Niżej tylko trzy zespoły

Według Gracenote niżej od Polski sklasyfikowano tylko Węgrów, Turcję (która przegrała wszystkie 3 mecze), a także Macedonię Północną. Liderami tej klasyfikacji jest:

  • Anglia
  • Czechy
  • Francja
  • Walia
  • Szwecja
  • Niemcy
  • Portugalia

Kto wygra Euro 2021?

Kolejne zestawienia jakie pojawiły się w sieci mówią o tym, kto ma największe szanse na zwycięstwo w tegorocznym Euro 2021. Według ekspertów są to Francuzi i mają 23,3 procent szans na taki wynik. W finale zagrają z Niemcami 12,2 procent, a trzecie miejsce zajmą Portugalczycy 10,6 procent.

Raport z Sopotu. Kibice entuzjastycznie powitali piłkarzy
Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?