Mecz Polska – Szwecja. Poważna KONTUZJA w reprezentacji Polski!

i

Autor: Adam Warżawa / PAP Mecz Polska – Szwecja. Poważna KONTUZJA w reprezentacji Polski!

Mecz Polska – Szwecja. Poważna KONTUZJA w reprezentacji Polski! Kluczowy piłkarz nie zagra ze Szwecją?

2021-06-21 9:08

Mecz Polska – Szwecja. Poważna kontuzja w reprezentacji Polski! Kluczowy piłkarz nie zagra ze Szwecją? Wiele na to wskazuje. Team menedżer biało-czerwonych poinformował, że w sobotnim meczu z Hiszpanią naszemu zawodnikowi odnowił się uraz mięśniowy. - Ta kontuzja dokuczała mu przed pierwszym spotkaniem ze Słowacją - przyznał Jakub Kwiatkowski z PZPN.

Mecz Polska – Szwecja już w środę, 23 czerwca. To ostatnia szansa reprezentacji Polski na awans do 1/8 finałów Euro 2020 (2021) i pozostanie w grze o Mistrzostwo Europy. Po sensacyjnym remisie 1:1 biało-czerwonych w Sevilli drużyna Paulo Sousy wciąż ma szansę na awans z grupy E do fazy 1/8 finałów. Warunek jest jeden: wygrana w środowym spotkaniu ze Szwecją. Piłkarze ze Skandynawii są obecnie liderami tabeli i awans mają w garści. Nawet jeśli 23 czerwca przegrają. Równolegle z meczem Polska – Szwecja odbywać się będzie spotkanie Hiszpania – Słowacja, podczas którego o awans powalczy także Hiszpania. Jeśli faworyzowana drużyna Luisa Enrique przegra z naszymi południowymi sąsiadami, a my wygramy ze Szwecją, Hiszpanie odpadną z Euro 2020. Polska natomiast albo wyjdzie z grupy, zajmując 2. miejsce w tabeli, albo odpadnie z grupy E, zajmując ostatnie miejsce. Matematycznie na baraże dla biało-czerwonych nie ma już szans. Jeśli reprezentacja Polski powalczy ze Szwecją tak jak w sobotę z Hiszpanią, ma duże szanse na awans do 1/8. Złą informacją jest fakt, że być może będziemy musieli grać bez jednego z kluczowych zawodników, któremu po meczu 19 czerwca odnowił się uraz.

Raport z anteny 21.06, godz.10

Mecz Polska – Szwecja. Kontuzja Jana Bednarka. Czy obrońca zagra ze Szwecją?

Przed inauguracyjnym występem ze Słowacją Jan Bednarek nie ćwiczył z drużyną, ale w poniedziałek w Sankt Petersburgu rozegrał cały mecz. W sobotę w Sewilli 25-letni środkowy obrońca musiał jednak opuścić boisko w 85. minucie.

– Jankowi odnowił się uraz mięśniowy. To bolesna kontuzja, z którą zmagał się przed spotkaniem ze Słowacją – poinformował Jakub Kwiatkowski, rzecznik prasowy PZPN. – Nie chcę jednak składać deklaracji, czy będzie w stanie zagrać w środę ze Szwecją, bo dopiero jesteśmy przed ewentualnymi badaniami i zabiegami. Do tej pory nie było czasu zająć się jego zdrowiem, bo do hotelu przyjechaliśmy w nocy po meczu, a dzisiaj od razu po śniadaniu wyjechaliśmy na lotnisko i przylecieliśmy do Gdańska. Dopiero teraz wszystko będziemy analizować i podejmować decyzje.

Poza tym w zespole nie ma innych problemów zdrowotnych.

– Oczywiście każdy odczuwa mecz z Hiszpanią, a kilku zawodników okupiło go stłuczeniami, jednak to nic poważnego – podsumował team menedżer. – Coraz lepiej czuje się także Łukasz Fabiański, który w środę ze Szwecją będzie gotowy do gry, ale wiadomo, że bramkarza nie będziemy zmieniać.

(PAP)

Kiedy mecz Polska – Szwecja? [DATA, GODZINA, TRANSMISJA]

Mecz Polska – Szwecja odbędzie się 23 czerwca (środa). Początek spotkania o godz. 18. Transmisja w TV i online (w Internecie) na antenie TVP1 i TVP Sport. Tutaj sprawdzisz aktualną tabelę i sytuację w grupie E: Euro 2020. Grupa E: Tabela, drużyny, terminarz, mecze, wyniki, punkty

Sonda
Polska - Szwecja na Euro 2020 - kto wygra?