Jakub Moder

i

Autor: Cyfra Sport Jakub Moder

Jakub Moder. Kim jest pomocnik reprezentacji Polski? Wiek, kariera, dziewczyna, instagram [ZDJĘCIA]

2021-06-19 15:25

Jakub Moder na zbliżających się Mistrzostwach Europy ma szansę pokazać się z dobrej strony. Przebojem podbił polskie stadiony, a teraz próbuje pokazać swoją wielka klasę w angielskiej Premier League. Obecnie jest piłkarzem Brighton & Hove Albion, ale po Euro 2020 może to się zmienić. Kim jest zawodnik polskiej reprezentacji? Szczegóły poniżej.

Euro 2021. Jakub Moder - kim jest pomocnik reprezentacji Polski?

Jakub Moder to polski piłkarz występujący na pozycji pomocnika w Brighton & Hove Albion w angielskiej Premier League - w tym sezonie razem z kolegami z klubu zajęli 16 miejsce w tabeli i utrzymali się w najwyższej klasie rozgrywkowej w Anglii. 24 sierpnia 2020 roku po raz pierwszy został powołany na zgrupowanie seniorskiej reprezentacji Polski, na mecze w Lidze Narodów z Holandią oraz Bośnia i Hercegowiną. 4 września 2020 roku zadebiutował w seniorskiej Reprezentacji Polski, zmieniając w 77. minucie meczu z Holandią, Piotra Zielińskiego. Debiutanckiego gola strzelił 11 listopada 2020 w towarzyskim meczu z Ukrainą. 31 marca 2021 roku zdobył bramkę dla Polski w meczu z Anglią na Wembley, rozegranym przy pustych trybunach.

Euro 2021. Jakub Moder – kariera

Jakub Moder w profesjonalnej piłce debiutował w Lechu II Poznań w sezonie 2016/2017, mając 17 lat. W kolejnym sezonie zadebiutował już w pierwszej drużynie Lecha Poznań. W sezonie 2018/2019 został wypożyczony do Odry Opole. Gdy wrócił z wypożyczenia rozpoczął sezon 2020/2021 w Lechu Poznań i stamtąd dokonał się jego transfer do Brighton & Hove Albion.

Jakub Moder – wiek, wzrost

Jakub Moder urodził się 7 kwietnia 1999 roku w Szczecinku. Wychowywał się w Drawsku. Tam też stawiał swoje pierwsze piłkarskie kroki. Piłkarz wywodzi się z rodziny, w której sport odgrywał ważną rolę. 22-latek ma 188 centymetrów wzrostu

Raport z Opalenicy. Sousa i Bereszyński to najwięksi optymiści

Jakub Moder - dziewczyna

Jakub Moder nie ma jeszcze żony, ale w mediach społecznościowych od czasu do czasu publikuje zdjęcia ze swoją dziewczyną Agatą Dębską. 7 lipca 2020 roku partnerka pomocnika opublikowała na Instagramie post, w którym napisała: 4 lata z tym Panem. To najukochańszy chłopak na świecie!

W takim razie, jeżeli Polskiej reprezentacji pójdzie dobrze na Euro 2020, to kolejna rocznica wypadnie w trakcie mistrzostw.