Kolejne manewry wojsk rosyjskich. Warszawa w zasięgu systemów rakietowych Iksander

i

Autor: AFP PHOTO / Satellite image ?2022 Maxar Technologies/ East News Kolejne manewry wojsk rosyjskich. Warszawa w zasięgu systemów rakietowych Iksander

Kolejne manewry wojsk rosyjskich. Warszawa w zasięgu systemów rakietowych Iskander [ZDJĘCIA]

2022-02-03 9:39

W sieci pojawiły się kolejne zdjęcia przedstawiające kolejne manewry wojsk rosyjskich. Te gromadzą się na terytorium Białorusi, Krymu oraz zachodniej części Rosji. Ruchy wojsk są o tyle niebezpieczne, że jak podają eksperci w zasięgu systemów rakietowych Iskander znalazła się m.in. Warszawa.

Coraz bardziej gorąco na linii Ukraina - Rosja. Doszło do kolejnych manewrów wojsk. Jak podaje CNN, eksperci z firmy Maxar zauważają, że ruchy wojsk rosyjskich potwierdzają ich "zwiększony poziom aktywności oraz gotowości". Mają wejść też w nową fazę przygotowań.

W ciągu ostatnich tygodni zaobserwowano więcej znaczących rozmieszczeń wojskowych na Białorusi. W każdej lokalizacji widać też namioty/schrony dla personelu - podaje Maxar.

Zima zaatakowała w Warszawie. Tak wyglądają ulice po śnieżycy

To jednak jeszcze nie wszystko. Wojska przeprowadzają również ćwiczenia na poligonach, w tym jednym oddalonym zaledwie o 50 km od granicy Ukrainy. W mieście Osipowicze w centralnej części Białorusi rozmieszczono systemy rakietowe Iskander. W ich zasięgu znajduje się m.in. Warszawa. Oprócz stolicy Polski jest to również Ryga, Wilno, Lwów czy Kijów.

Czytaj również:

Kiedy atak Rosji na Ukrainę? Ekspert wskazuje najbardziej prawdopodobną datę!

Media: Rosja przerzuca ODDZIAŁY NAJEMNIKÓW na granicę z Ukrainą!

Wojska rosyjskie przy granicy Ukrainy - Maxar Technologies