Minister Adam Niedzielski

i

Autor: Marcin Gadomski/SUPER EXPRESS Minister Adam Niedzielski

Kiedy zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką na zewnątrz? JEST DATA!

2021-04-28 9:47

Adam Niedzielski podzielił się informacją o tym, kiedy zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką na zewnątrz. Jak zaznaczył, z jego punktu widzenia jest to uzależnione od liczby zakażeń. Poziom, poniżej których można by to zrobić na zewnątrz, to w ocenie Ministra zdrowia około 4-5 tys. zakażeń dziennie. Dotyczy to liczby średniej, w ciągu tygodnia.

Kiedy zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką na zewnątrz? JEST DATA! Minister zdrowia Adam Niedzielski przedstawił plany rządu w kwestii zniesienia obowiązku noszenia maseczek na świeżym powietrzu. Cały plan dotyczący luzowania obostrzeń rząd przygotował 27 kwietnia, by móc przedstawić go opinii publicznej już w środę 28.04.2021. Na początku maja ruszają również szczepienia dla kolejnych, młodszych roczników. Zapisać będą się mogli również ci, którzy nie przekroczyli jeszcze 30 roku życia. Ten krok z pewnością pomoże nam w powrocie do normalności. Potwierdzenie szczepienia jest obecnie jednym z warunków podróży do niektórych zagranicznych krajów. Im więcej osób zaczepionych, tym mniejsze ryzyko zakażenia, jak również ciężkiego przechorowania COVID-19.

TOP15 najlepiej opłacanych zawodów

Kiedy zniesiony zostanie obowiązek zasłaniania ust i nosa maseczką na zewnątrz? DATA

- Będę rekomendował zdejmowanie maseczek na zewnątrz, gdy średnia tygodniowa będzie na poziomie 4-5 tys. zakażeń - podkreślił minister zdrowia Adam Niedzielski podczas wywiadu 28 kwietnia. Rząd ma prognozy w tym zakresie. Kiedy to może być?

- Jeżeli ten parametr będzie spełniony, to ja również wtedy będę rekomendował zdejmowanie maseczek. My oczywiście dysponujemy prognozami i wiemy mniej więcej, jak czasowo będzie wyglądało to dochodzenie do tej liczby zachorowań - powiedział minister zdrowia.

Na konferencji prasowej 28 kwietnia rząd zdecydował, że od 15 maja będzie można najpewniej zrezygnować z noszenia maseczki na zewnątrz. Ta wiadomość napawa optymizmem! Warto jednak pamiętać, że do tego czasu obostrzenia mogą jeszcze się zmienić.

Sonda
Czy obostrzenia w Polsce powinny zostać zniesione?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE