Kiedy wakacje 2021?

i

Autor: Pixabay.com

Kiedy wakacje 2021? Czy zostaną opóźnione? MEN rozwiewa wątpliwości uczniów i rodziców

2021-02-24 9:38

Kiedy wakacje 2021? To pytanie zadają sobie uczniowie i ich rodzice w całej Polsce. Ostatni rok był dla nich szczególnie trudny. Zmiany wprowadzane były niemal z dnia na dzień. Teraz chcą wiedzieć, czy wakacje zaczną się zgodnie z planem? Czy może zostaną opóźnione? Wiedza, kiedy są wakacje, potrzebna jest rodzicom, tak by mogli zaplanować urlopy. Teraz w tej sprawie głos zabrało Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Kwestia tego, kiedy wakacje rozpoczną się w tym roku, porusza od początku roku szkolnego zarówno uczniów i ich rodziców, jak i nauczycieli. Istniały obawy, że w tym roku, wakacje 2021 mogą zostać opóźnione. Wszystko przez trudną sytuację epidemiczną i coraz to nowe obostrzenia wprowadzane w Polsce.

W tym roku szkolnym, uczniowie zmagać muszą się z nauką zdalną oraz nowymi zarządzeniami dotyczącymi edukacji. Problemy mają maturzyści i uczniowie VIII klas, których czekają w tym roku ważne egzaminy.

Wakacje pod znakiem zapytania

Ministerstwo stara się uspokoić te nastroje minister edukacji zapewnił, że dyrektorzy szkół nadal mogą organizować uczniom klas ósmych oraz klas maturalnych konsultacje indywidualne lub w małych grupach z przedmiotów egzaminacyjnych. Zapowiedział też, że w marcu, Centralna Komisja Egzaminacyjna udostępni szkołom próbne arkusze.

Teraz jednak, do wszystkich zmartwień uczniów dochodzi jeszcze jeden problem. Uczniowie chcą wiedzieć nie tylko, co z egzaminami ale też zadają bardzo ważne dla nich pytanie: "kiedy wakacje?". Czy rozpoczną się w planowanym terminie? Różne plotki na ten temat nie polepszają z pewnością ich samopoczucia w tym bardzo trudnym okresie.

Kiedy wakacje 2021? MEN zabiera głos

W ostatnich dniach, głos w sprawie tego, kiedy będą wakacje 2021 zabrało Ministerstwo Edukacji Narodowej. Jak ogłosili urzędnicy, ministerstwo nie planuje żadnych zmian w kalendarzu.

Co więcej, jak deklaruje MEN, urzędnicy podejmują intensywne działania, by uczniowie wszystkich roczników, jak najszybciej, powrócili do nauki stacjonarnej. Po to m.in. prowadzone są szczepienia nauczycieli. Oznacza to, że dążą do tego, by rok szkolny przebiegał bez zakłóceń, a co za tym idzie, by wakacje 2021 odbyły się w terminie.

Obecnie, termin rozpoczęcia wakacji podawany przez MEN to 25 czerwca 2021 r.

Przypomnijmy, że pytanie o to, kiedy wakacje się rozpoczną, zadawano sobie również w ubiegłym roku szkolnym. Wtedy także dzieci i rodzice obawiali się, że wakacje zostaną przesunięte na inny termin. Ostatecznie jednak wszystko odbyło się zgodnie z pierwotnymi założeniami i wakacje rozpoczęły się we właściwym czasie.

Raport z Anteny 23.02
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE