Kiedy restauracje, puby i bary zostaną otwarte? [LICZBA GOŚCI, NOWE ZASADY]

2021-05-23 17:49
Kiedy otwarcie restauracji wewnątrz? Premier podał nową datę
Autor: Unsplash - Toa Heftiba Kiedy otwarcie restauracji wewnątrz? Premier podał nową datę

Kiedy restauracje, puby i bary zostaną otwarte? Kiedy będziemy mogli zjeść nie tylko w ogródkach gastronomicznych, ale również wewnątrz lokalu? Na ten moment czekają nie tylko klienci, ale również sami przedsiębiorcy nadrabiający straty poniesione w czasie lockdownu. Dzięki otwarciu gastronomii wewnętrznej będą mogli przyjąć znacznie większą liczbę gości niż obecnie, a co za tym idzie - więcej zarobić.

W sobotę 15 maja, zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń, otwarte zostały ogródki gastronomiczne. Niektóre lokale już od północy świętowały swoje otwarcie. W sobotę w wielu miastach można było zauważyć długie kolejki oczekujących na wolne miejsca. Ich liczba jest bowiem ograniczona. Klienci mogą zajmować jedynie co drugi stolik.

Kiedy zostaną otwarte restauracje, puby i bary? [DATA, ZASADY, LICZBA GOŚCI]

Na więcej wolnych miejsc będzie można liczyć już od piątku 28 maja. Wówczas restauracje otworzą swoje lokale wewnątrz. Tak jak w przypadku ogródków gastronomicznych, również wewnątrz lokali obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny - maks. 50 proc. obłożenia oraz dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Cały harmonogram luzowania obostrzeń na maj 2021 znajdziesz >>TUTAJ<<

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Sonda
Czy planujesz odwiedzić swoją ulubioną restaurację?
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze