Kiedy otwarcie restauracji wewnątrz? Premier podał nową datę

i

Autor: Unsplash - Toa Heftiba Kiedy otwarcie restauracji wewnątrz? Premier podał nową datę

Kiedy restauracje, puby i bary zostaną otwarte? [LICZBA GOŚCI, NOWE ZASADY]

2021-05-23 17:49

Kiedy restauracje, puby i bary zostaną otwarte? Kiedy będziemy mogli zjeść nie tylko w ogródkach gastronomicznych, ale również wewnątrz lokalu? Na ten moment czekają nie tylko klienci, ale również sami przedsiębiorcy nadrabiający straty poniesione w czasie lockdownu. Dzięki otwarciu gastronomii wewnętrznej będą mogli przyjąć znacznie większą liczbę gości niż obecnie, a co za tym idzie - więcej zarobić.

W sobotę 15 maja, zgodnie z harmonogramem luzowania obostrzeń, otwarte zostały ogródki gastronomiczne. Niektóre lokale już od północy świętowały swoje otwarcie. W sobotę w wielu miastach można było zauważyć długie kolejki oczekujących na wolne miejsca. Ich liczba jest bowiem ograniczona. Klienci mogą zajmować jedynie co drugi stolik.

Kiedy zostaną otwarte restauracje, puby i bary? [DATA, ZASADY, LICZBA GOŚCI]

Na więcej wolnych miejsc będzie można liczyć już od piątku 28 maja. Wówczas restauracje otworzą swoje lokale wewnątrz. Tak jak w przypadku ogródków gastronomicznych, również wewnątrz lokali obowiązywać będzie ścisły reżim sanitarny - maks. 50 proc. obłożenia oraz dystans między stolikami (zajęty może być co drugi stolik, odległość między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika).

Cały harmonogram luzowania obostrzeń na maj 2021 znajdziesz >>TUTAJ<<

ESKA XD #022 - LODY EKIPY, Promyk nadziei, odchudzanie po lockdownie, rekordowe mandaty
Sonda
Czy planujesz odwiedzić swoją ulubioną restaurację?