Kiedy otwarcie restauracji? Wiceminister zdradziła MOŻLIWY termin. Branża nie będzie zadowolona

2021-03-01 13:33
Kiedy otwarcie restauracji? Wiceminister zdradziła MOŻLIWY termin. Branża nie będzie zadowolona
Autor: pexels Zdjęcie poglądowe

Musimy się uzbroić w cierpliwość - mówi Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju pytana o to, kiedy zostanie odmrożona branża gastronomiczna. Jakie rząd ma plany na otwarcie restauracji? Kiedy będziemy mogli zjeść legalnie posiłek w otwartym lokalu? Szczegóły w naszym materiale.

Kiedy otwarcie restauracji? Jaki plan na odmrożenie branży gastronomicznej ma rząd?

Minęło już ponad 130 dni odkąd rząd zamknął restauracje na dwa tygodnie. Branża gastronomiczna nie może swobodnie działać, a posiłki mogą być serwowane jedynie na wynos. To sprawia, że restauratorzy znaleźli się w bardzo trudnej sytuacji finansowej. Wielu z nich już zbankrutowało. Niektórzy nie mogli już dłużej czekać i otworzyli się mimo zakazów.

Kiedy zostaną otwarte restauracje? Lokale gastronomiczne są zamknięte od października, a najgorsze dla przedstawicieli branży jest to, że nie mają żadnych informacji kiedy będą mogli wznowić działalność. Jakie rząd ma plany dotyczące odmrożenia branży gastronomicznej? Wygląda na to, ze restauratorzy będą musieli poczekać do kwietnia albo nawet do maja.

- Patrzymy na możliwość otwierania ogródków w restauracjach, na możliwość funkcjonowania ludzi na otwartej przestrzeni. Myślę, że to będzie ten etap. Musimy się uzbroić w cierpliwość - powiedziała Olga Semeniuk, wiceminister rozwoju na antenie Radia Zet.

Sonda
Koronawirus. Czy uważasz, że restauracje w Polsce powinny już zostać otwarte?

Jak rozumieć słowa wiceminister? Prawdopodobnie rząd nie będzie się spieszył z otwarciem lokali gastronomicznych. Przedstawiciele władzy chcą poczekać do późnej wiosny, gdy pogoda pozwoli na otwarcie letnich ogródków. Czy to zadowoli restauratorów? Na pewno nie. Nie wspominając już o tych, którzy nie mają możliwości otwarcia ogródka przed swoim lokalem.

ZOBACZ TAKŻE: Maseczki ochronne w JEDNEJ NISKIEJ cenie urzędowej. Po ile? Jest jasna informacja

Wybuch butli z gazem w Mysłowicach. Jedna osoba nie żyje
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze