Kiedy jest dzień mamy?

i

Autor: Pixabay.com

Kiedy jest dzień mamy? Kiedy w Polsce obchodzimy święto wszystkich mam? Sprawdź! [21.05]

2021-05-21 7:27

Kiedy jest dzień mamy? To pytanie, które w maju coraz częściej wpisują w wyszukiwarki internauci. Kiedy obchodzimy w Polsce święto wszystkich mam? To data, o której żadna córka i syn nie chcieliby zapomnieć! Zobacz, kiedy jest dzień mamy i pomyśl o tym, jak go uczcisz. Dowiedz się, skąd wziął się dzień mamy i od kiedy jest obchodzony!

Kiedy jest dzień mamy?

O tej dacie nie powinna zapomnieć żadna córka, ani żaden syn. Dzień mamy obchodzony jest w Polsce 26 maja. W tym roku będzie to zatem środek tygodnia - środa.

Nie jest jeszcze za późno, by pomyśleć o prezencie na dzień mamy!

Dzień mamy - od kiedy go obchodzimy?

Jak się okazuje, historia tego święta sięga już czasów starożytnych. Grecy i Rzymianie otaczali kultem boginie-matki, które były symbolami płodności i urodzaju.

Po przyjęciu przez Rzymian chrześcijaństwa, zwyczaj ten zanikł. Powrócił w XVII-wiecznej Anglii, jako niedziela u matki, odbywająca się w czwartą niedzielę postu. Matki dostawały kwiaty i upominki w zamian za błogosławieństwo. W Stanach Zjednoczonych dzień matki świętowano od drugiej połowy XIX w. W 1914 r., Kongres uznał dzień matki (który w USA przypada na drugą niedzielę maja) za święto narodowe.

W Polsce, dzień mamy obchodzono już w dwudziestoleciu międzywojennym. Święto mam odbywało się w maju, jednak - jak się zdaje - jego termin nie był stale wyznaczony. Jego organizacją zajmował się polski oddział Czerwonego Krzyża.

Dziś, święto mam obchodzony jest na całym świecie. To, kiedy jest dzień mamy, zależy od kraju, w którym jest obchodzony. W Polsce dzień mamy obchodzimy 26 maja, jednak są kraje, gdzie święto przypada na marzec lub kwiecień.

Jaki prezent na dzień mamy?

Jak najczęściej obdarowujemy mamy? W Polsce najpopularniejszym prezentem na dzień matki są kwiaty. To już tradycja, że z okazji majowego święta, sprzedawcy roślin przygotowują specjalne oferty. Hitem są peonie i tulipany.

Dobrym pomysłem jest również coś słodkiego - bombonierki, czekolady czy słodkie wypieki - wszystko, co sprawi mamom przyjemność.

Najlepszym jednak prezentem dla większości mam będzie jednak czas, spędzony z nimi tego dnia przez dzieci.

Raport z anteny 07.05, godz.10