Kiedy będą otwarte hotele?

i

Autor: Unsplash - Rob Wingate Kiedy będą otwarte hotele? Czy jest już data, termin otwarcia obiektów noclegowych? Czy obostrzenia zostaną poluzowane na majówkę i będzie można skorzystać z noclegu w hotelach?

Kiedy będą otwarte hotele? Czy można już planować wyjazdy na majówkę? Wiceminister odpowiada

2021-04-13 9:50

Kiedy będą otwarte hotele? Czy jest szansa, że zostaną otwarte na majówkę? Odpowiedzi na to pytanie szuka wiele osób planujących wyjazdy na długi majowy weekend. W związku z dynamiczną sytuacją epidemiczną nie ma jeszcze jednoznacznej odpowiedzi. Pojawiają się jednak wzmianki na temat tego, co rozważa rząd. Głos w sprawie terminu otwarcia hoteli zabrała wiceminister rozwoju, pracy i technologii Olga Semeniuk.

Kiedy będą otwarte hotele? Czy jest już data, termin otwarcia obiektów noclegowych? Czy obostrzenia zostaną poluzowane na majówkę i będzie można skorzystać z noclegu w hotelach? Pytań pojawia się wiele, ale jednoznacznej odpowiedzi wciąż nie ma. Wszystko zależy od tego, jak będzie wyglądać sytuacja epidemiczna w Polsce. Wiceminister Olga Semeniuk w rozmowie z jedną z rozgłośni radiowych przyznała, że to zależy przede wszystkim od naszej dyscypliny i od tego, jakie będą liczby.

Kiedy będą otwarte hotele? Wiceminister Semeniuk komentuje

- Cały czas funkcjonujemy w trybie awaryjnym. Dzisiaj lepiej zakładać gorszy wariant, w którym hotele nie będą otwarte. Natomiast ja tego nie przesądzam. (...) Ja bym szła w kierunku tego, co było w 2020 roku, kiedy następowało ocieplenie i część przedsięwzięć można było organizować na otwartej przestrzeni, gdzie jest mniejsza szansa, że ten wirus będzie się rozprzestrzeniał - powiedziała Semeniuk w rozmowie z jedną z rozgłośni radiowych, podkreślając jednocześnie, że decyzje dotyczące luzowania obostrzeń zależą od rekomendacji Rady Medycznej i kancelarii premiera.

CZYTAJ TEŻ: Znana sieciówka przeniosła sklepy DO HOTELU. To nowy sposób na ominięcie obostrzeń

- Mam nadzieję, że do końca drugiego kwartału uda nam się wyszczepić znaczącą część populacji i powoli wracać do normalności. Jako resort jesteśmy gotowi z protokołami. Jesteśmy też gotowi na wariant przeniesienia części przedsięwzięć na otwartą przestrzeń - dodała.

Samochody gwiazd FAME MMA | ESKA XD - Prosto z salonu #20

Kiedy luzowanie obostrzeń?

Przypomnijmy, że lockdown w Polsce obowiązuje do 18 kwietnia. W tym czasie zamknięte pozostają m.in. salony fryzjerskie i kosmetyczne, sklepy budowlane i meblowe, a restauracje i inne lokalne gastronomiczne mogą działać jedynie w trybie "na wynos". Ponadto nie działają placówki kulturalne, hotele oraz większość sklepów w galeriach handlowych. Co dalej? Czy po 18 kwietnia część obostrzeń zostanie zniesiona? Decyzje zapadną jeszcze w tym tygodniu. O konferencji prasowej rządu poinformujemy na  https://www.eska.pl/wiadomosci/

Sonda
Przerwa majowa 2021 - wybierasz się na urlop lub wyjazd z przyjaciółmi?