PAYBACK znika z sieci Kaufland. Czy klienci stracą uzbierane punkty?

i

Autor: Pixabay.com

Kaufland OTWARTY W NIEDZIELE. Kolejna sieć omija zakaz handlu. Kiedy otworzą sklepy?

2021-08-24 10:50

Zakaz handlu w niedzielę w coraz większym stopniu staje się fikcją. Kolejna sieć marketów poinformowała o otwarciu części swoich sklepów w ostatni dzień tygodnia. Kaufland to następna firma, która skorzystała z możliwości nadania swoim sklepom statusu placówki pocztowej. Na razie decyzja dotyczy kilkudziesięciu placówek w całym kraju, jednak wkrótce, liczba sklepów otwartych w niedzielę może wzrosnąć.

Tym razem siecią otwierającą drzwi dla spragnionych zakupów w niedzielę klientów jest Kaufland. Jak informuje portal Wiadomości Handlowe, firma postanowiła, że od 5 września otworzy około 30 należących do niej sklepów. Nie jest jednak wykluczone, że ta liczba zwiększy się. Jak bowiem argumentuje w odpowiedzi na zadane przez dziennikarzy pytania przedstawicielka sieci - sklepy otwarte zostaną w tych miejscowościach, w których konkurencja już otworzyła swoje placówki w ostatni dzień tygodnia.

Kaufland otwarty w niedziele

Kaufland już kilka miesięcy temu poinformował, że jego sklepy uzyskały status placówek pocztowych. Jednak władze sieci aż do teraz nie zdecydowały się na otwarcie sklepów w niedziele niehandlowe. O podjęciu takiego kroku zadecydować miały działania konkurencji.

Do tej pory, na obejście zakazu handlu w niedzielę zdecydowała się m.in. Biedronka, która otwiera coraz więcej sklepów. W niehandlowe niedziele działają również markety należące do sieci Dino i Polomarket.

Tymczasem związkowcy i część rządzących zapowiada działania zmierzające do uszczelnienia obowiązującego zakazu handlu. Do Sejmu wpłynął już projekt nowelizacji ustawy o handlu w niedziele. Teraz zająć ma się nim Komisja Polityki Społecznej i Rodziny.

Zakaz handlu w niedzielę: Polacy chcą robić zakupy

Z badania ARC Rynek i Opinia wynika, że powrotu zakupów w niedzielę, choć w różnych wariantach, chce połowa Polaków. To kolejne badanie, które pokazuje, że Polacy mają problem z tym ograniczeniem i choć po trzech latach obowiązywania muszą się do niego przyzwyczaić, to jednak grono przeciwników wcale się nie zmniejsza.

Jako negatywne efekty ustawy konsumenci wskazują choćby pozbawienie wielu grup, jak studenci, możliwości dorobienia w niedzielę, z czego sklepy wcześniej często korzystały. Efektem ustawy jest także wzrost liczby likwidacji sklepów czy problemy dla firm. W badaniu ARC Rynek i Opinia ankietowani zauważają także pozytywy, jak zagwarantowanie pracownikom dnia wolnego, jednak taki efekt możliwy jest do osiągnięcia w inny sposób.

Raport z Anteny 23.08, godz 10.00
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE