Kamil Glik

i

Autor: Fot. screen YouTube Łączy nas piłka / https://www.youtube.com/watch?v=gFck4G0mBqg Kamil Glik

KAMIL GLIK - wiek, wzrost, zarobki, żona, instagram i inne informacje o polskim piłkarzu

2022-11-26 13:23

Kamil Glik to jeden z zawodników piłkarskiej reprezentacji Polski. Co wiadomo na temat futbolisty? Z naszego artykułu dowiecie się między innymi, ile ma wzrostu, gdzie aktualnie gra, z kim jest związany i czy jest aktywny w mediach społecznościowych.

Kamil Glik - wiek, wzrost, zarobki, żona, instagram. Między innymi takie zapytania dotyczące polskiego piłkarza pojawiają się w wyszukiwarce internetowej. To zainteresowanie jest w pełni zrozumiałe. Kamil Glik jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych polskich piłkarzy i znalazł się wśród zawodników, których Paulo Sousa wybrał do piłkarskiej reprezentacji Polski. Kamil Glik stoi przed szansą na popisanie się swoimi umiejętnościami podczas jednego z najważniejszych turniejów piłki nożnej. Chodzi oczywiście o EURO 2021. Piłkarz będzie wraz z pozostałymi zawodnikami walczył najpierw o wyjście z grupy, a jeśli to się uda - o jak najdłuższy udział w Piłkarskich Mistrzostwach Europy 2021. Zawodnik z numerem 15 odznacza się wielkim talentem i umiejętnościami - to widać podczas meczów. A czego można się o nim dowiedzieć poza boiskiem? Zebraliśmy najciekawsze informacje na temat Kamila Glika.

Kamil Glik - wiek

Kamil Glik przyszedł na Świat 3 lutego 1988 w Jastrzębiu-Zdroju. Oznacza to, że w 2021 roku skończył 33 lata.

Kamil Glik - wzrost

Ile wzrostu ma Kamil Glik? Piłkarz gra na obronie, gdzie sprawdzają się zawodnicy wysocy. Kamil Glik zdecydowanie do nich należy. Ma 190 cm wzrostu.

Policyjny dron w akcji w pow. strzyżowskim

Kamil Glik - żona

Kamil glik od 25 czerwca 2011 jest żonaty z Martą Glik. Mają dwie córki - Victorię i Valentinę.

Kamil Glik - Instagram

Czy Kamil Glik ma konto na Instagramie? Tak. Jego profil w serwisie nosi nazwę kamilglik25. Zobaczyć tam możemy wiele zdjęć z meczów i treningów, ale zdarzają się też fotografie prywatne. Jak na przykład ta, na której mały Kamil pozuje z Mamą.

Kamil Glik - Transfermarkt

Wiele ciekawych informacji można znaleźć na profilu zawodnika na stronie transfermarkt.pl. Dowiadujemy się z niej między innymi tego, że Kamil Glik ma podwójne obywatelstwo! Może się posługiwać paszportem polskim i niemieckim. W tym drugim jego nazwisko zapisane jest jako Glück. Ponadto na stronie czytamy, że aktualna wartość rynkowa Kamila Glika to 2 miliony euro. Cenowy rekord osiągnął zaś w 2018 - jego umiejętności wyceniano wówczas na 20 milionów euro.

Kamil Glik - gdzie gra?

Kamil Glik jest mocno związany z ligą włoską. Przez kilka lat grał w klubie Torino, by następnie przejść na 4 lata do AS Monaco. W 2020 roku doszło zaś do transferu Glika do grającego w Serie B klubu Benevento Calcio. Drużyna ma swoją siedzibę w Benewencie w Kampanii.

Kamil Glik - zarobki

Ile zarabia Kamil Glik? W AS Monaco było to 3,5 miliona euro rocznie. Dziennikarz Krzysztof Stanowski stwierdził w programie Stan Futbolu, że w Benevento Calcio Polak może zarabiać tyle samo.

Kamil Glik - reportaż

Chcecie dowiedzieć się czegoś więcej o Kamilu Gliku? Jeśli tak, powinniście obejrzeć poświęcony mu krótki reportaż na kanale YouTube PZPN.