EURO 2021. Gdzie będzie baza polskiej kadry na Mistrzostwa Europy? Jak wygląda hotel? [ZDJĘCIA]

2021-06-14 7:34

Podczas Euro 2021 Polska reprezentacja zamieszka w Sopocie. Taką decyzję już dawno temu, bo jeszcze w kwietniu podjął Polski Związek Piłki Nożnej. Sopot ma być idealnym miejsce, z którego piłkarze i sztab trenerski będą wylatywać na mecze - raz do Sevilli i dwa razy do Sankt Petersburga. Przynajmniej w fazie grupowej.

Decyzję o tym, że Polacy będą mieszkać w Sopocie podczas EURO 2021 PZPN podjął pod koniec kwietnia. Musiał zmienić swoje wcześniejsze ustalenia na temat tego, że Polska kadra zamieszka w Dublinie, bo tam mięli grać swoje mecze. Dlaczego? Ze względu na pandemię kilka miast nie mogło zorganizować sportowego widowiska więc poczyniono zmiany. Gdy okazało się, że Polacy zagrają w Sevilli i w Sankt Petersburgu trzeba było wybrać odpowiednie miejsce na bazę naszej kadry. Wybrano Sopot.

CZYTAJ TAKŻE: EURO 2021: Stadiony. Jak wyglądają? Gdzie się odbędą mecze? [EURO 2020]

EURO 2021. Tak wygląda baza polskiej kadry

Kadra Paulo Sousy miała zamieszkać początkowo w ośrodku Portmarnock pod Dublinem. Dlatego, że Polacy mięli w stolicy Irlandii rozegrać dwa z trzech spotkać fazy grupowej. Od końcówki kwietnia wiadomo jednak, że nasza reprezentacja w czasie trwania EURO 2021 będzie miała swoją bazę w Sopocie w hotelu Marriot Resort&Spa.

- Cały hotel, dysponujący ponad 140 pokojami, jest wyłącznie do naszej dyspozycji. Nikt inny nie będzie miał możliwości wejścia. To będzie taka "bańka", niezbędna w czasach pandemii koronawirusa, choć z ładnym widokiem na morze. Każdy z członków reprezentacji zamieszka w jednoosobowym pokoju - powiedział PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

EURO 2021. W Sopocie do ćwierćfinałów

Polski Związek Piłki Nożnej zarezerwował ośrodek do ćwierćfinałów. Jak dodaje Kwiatkowski są róże warunki rezygnacji i w razie przedwczesnego zakończenia turnieju będzie można zrezygnować z hotelu.

Jeżeli Polacy zajdą wysoko w tegorocznym EURO 2021 to decydująca fazę turnieju, dwa ostatnie mecze: półfinał i finał odbędą się w Londynie. Tam UEFA zagwarantowała hotele dla czterech kandydatów na mistrza Europy.

Raport z Opalenicy. Ostatni test Polaków, chwila prawdy dla Milika