Kamil Durczok nie żyje. Rodzina zmarłego: była żona Marianna, syn Kamil

i

Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Kamil Durczok nie żyje. Rodzina zmarłego: była żona Marianna, syn Kamil

Kamil Durczok – rodzina, praca, choroba, przyczyna śmierci

2021-11-16 8:28

Nad ranem 16 listopada zmarł Kamil Durczok. Jeden z najbardziej popularnych polskich dziennikarzy miał 53 lata. Informacje o śmierci przekazała rodzina zmarłego dziennikarza. Kim był Kamil Durczok? Gdzie pracował? Na co chorował? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Kamil Durczok – rodzina

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Kamil Durczok w latach 1995–2017 był mężem Marianny Dufek, dziennikarki TVP3 Katowice. Miał z nią syna – Kamila, który urodził się w 1997 roku (syn zdecydował się na zmianę nazwiska). W latach 2017–2019 jego partnerką życiową była blogerka Julia Oleś.

Kamil Durczok – choroba, przyczyny śmierci

Kamil Durczok kilkanaście lat temu, w 2003 roku zmagał się z nowotworem, o czym napisał nawet książkę "Wygrać życie". Rok temu przyznał nawet, iż cierpiał na chorobę alkoholową oraz depresję. Zmarł 16 listopada 2021 w wyniku krwotoku w szpitalu w Katowicach.

Kamil Durczok - praca, sukcesy

Kamil Durczok pracę dziennikarską rozpoczął w 1991 w Radiu Katowice. Współtworzył program Studenckiego Radia EGIDA. Mając 24 lata, został dyrektorem oraz redaktorem naczelnym katowickiego radia TOP FM. Kamil Durczok pracował w Telewizji Polskiej od 1993 roku, a od 2006 roku w telewizji TVN, gdzie był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Od marca do listopada 2012 był felietonistą tygodnika „Wprost”. W 2019 roku Durczok został wydawcą oraz redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, w latach 2016-2017 prowadził swój program "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News. Kamil Durczok ostatnio stworzył aplikację mobilną "Durczokracja", na której prezentował swoje komentarze do obecnych wydarzeń politycznych w naszym kraju.

Za swoją pracę dziennikarską Kamil Durczok otrzymał liczne nagrody: m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). 

Kamil Durczok - konflikt z prawem

26 lipca 2019, Kamil Durczok będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na autostradzie A1. Usłyszał zarzuty: prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Kamil Durczok przyznał się tylko do pierwszego ze stawianych mu zarzutów. 30 marca 2021 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Kamila Durczoka na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, wpłatę 3000 złotych grzywny i 30.000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym, a także zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Widziałam, jak mordują mojego męża