Kamil Durczok nie żyje. Rodzina zmarłego: była żona Marianna, syn Kamil

i

Autor: Marcin Smulczyński/SUPER EXPRESS Kamil Durczok nie żyje. Rodzina zmarłego: była żona Marianna, syn Kamil

Kamil Durczok – rodzina, praca, choroba, przyczyna śmierci

2021-11-16 8:28

Nad ranem 16 listopada zmarł Kamil Durczok. Jeden z najbardziej popularnych polskich dziennikarzy miał 53 lata. Informacje o śmierci przekazała rodzina zmarłego dziennikarza. Kim był Kamil Durczok? Gdzie pracował? Na co chorował? Tego wszystkiego dowiesz się z naszego artykułu.

Kamil Durczok – rodzina

Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968 roku w Katowicach. Ukończył studia z zakresu komunikacji społecznej na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach. Kamil Durczok w latach 1995–2017 był mężem Marianny Dufek, dziennikarki TVP3 Katowice. Miał z nią syna – Kamila, który urodził się w 1997 roku (syn zdecydował się na zmianę nazwiska). W latach 2017–2019 jego partnerką życiową była blogerka Julia Oleś.

Kamil Durczok – choroba, przyczyny śmierci

Kamil Durczok kilkanaście lat temu, w 2003 roku zmagał się z nowotworem, o czym napisał nawet książkę "Wygrać życie". Rok temu przyznał nawet, iż cierpiał na chorobę alkoholową oraz depresję. Zmarł 16 listopada 2021 w wyniku krwotoku w szpitalu w Katowicach.

Kamil Durczok - praca, sukcesy

Kamil Durczok pracę dziennikarską rozpoczął w 1991 w Radiu Katowice. Współtworzył program Studenckiego Radia EGIDA. Mając 24 lata, został dyrektorem oraz redaktorem naczelnym katowickiego radia TOP FM. Kamil Durczok pracował w Telewizji Polskiej od 1993 roku, a od 2006 roku w telewizji TVN, gdzie był redaktorem naczelnym i prowadzącym "Faktów". Od marca do listopada 2012 był felietonistą tygodnika „Wprost”. W 2019 roku Durczok został wydawcą oraz redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl, w latach 2016-2017 prowadził swój program "Brutalna prawda. Durczok ujawnia" (później pod nazwą "Durczokracja") w Polsat News. Kamil Durczok ostatnio stworzył aplikację mobilną "Durczokracja", na której prezentował swoje komentarze do obecnych wydarzeń politycznych w naszym kraju.

Za swoją pracę dziennikarską Kamil Durczok otrzymał liczne nagrody: m.in. nagrody Grand Press dla dziennikarza roku (2000), Złotej Telekamery w kategorii Informacje (2008) oraz Wiktora dla najwyżej cenionego dziennikarza, komentatora i publicysty (2004). 

Jesteś świadkiem ciekawego zdarzenia w waszej okolicy? A może chcesz poinformować o trudnej sytuacji w Twoim mieście? Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy! Piszcie do nas na: [email protected]

Kamil Durczok - konflikt z prawem

26 lipca 2019, Kamil Durczok będąc pod wpływem alkoholu spowodował kolizję na autostradzie A1. Usłyszał zarzuty: prowadzenia samochodu w stanie nietrzeźwości oraz spowodowania niebezpieczeństwa katastrofy w ruchu lądowym. Kamil Durczok przyznał się tylko do pierwszego ze stawianych mu zarzutów. 30 marca 2021 roku Sąd Rejonowy w Piotrkowie Trybunalskim skazał Kamila Durczoka na rok pozbawienia wolności w zawieszeniu na dwa lata, wpłatę 3000 złotych grzywny i 30.000 złotych na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym, a także zakaz prowadzenia pojazdów przez pięć lat

Widziałam, jak mordują mojego męża
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE