Kamil Durczok

i

Autor: Piotr Drabik flickr.com Kamil Durczok

Kamil Durczok NIE ŻYJE - zmarł słynny dziennikarz

2021-11-16 10:35

We wtorek, 16 listopada w mediach pojawiła się wiadomość o śmierci Kamila Durczoka. O odejściu znanego dziennikarza poinformował jeden z serwisów internetowych, a wiadomość miała zostać potwierdzona przez rodzinę.

Kamil Durczok nie żyje - ta wiadomość pojawiła się w mediach we wtorek, 16 listopada. O jego zgonie doniósł jako pierwszy serwis press.pl., który powołuje się na rodzinę dziennikarza. Durczok umarł nad ranem w szpitalu w Katowicach. W nocy miał być reanimowany. Dziennikarz żył 53 lata. Kamil Durczok urodził się 6 marca 1968. Był dziennikarzem telewizyjnym i radiowym oraz publicystą. W latach 1993–2006 pracował w Telewizji Polskiej, natomiast w latach 2006–2015 był dziennikarzem telewizji TVN, gdzie z czasem zaczął pełnić redaktora naczelnego i prowadzącego Faktów. Durczok założył też własne media - w latach 2016–2019 był wydawcą i redaktorem naczelnym portalu Silesion.pl. Jego ostatnim przedsięwzięciem była aplikacja Durczokracja, której użytkownicy za opłata zyskiwali dostęp do autorskich treści dziennikarskich.

Pijany kierowca ukraińskiego busa jechał pod prąd na autostradzie i spowodowała wypadek

Choroba Kamila Durczoka

W 2003 Kamil Durczok przeszedł chorobę nowotworową. W czasie leczenia nie przerwał jednak pracy i wciąż był aktywnym dziennikarzem występującym w mediach. W 2020 przyznał, że cierpiał na chorobę alkoholową i depresję. O oficjalnych przyczynach śmierci Kamila Durczoka przeczytacie tutaj. Po śmierci dziennikarza w mediach społecznościowych pojawiło się wiele dotyczących tego postów. Jeden z nich opublikował przyjaciel Durczoka, śląski dziennikarz Witold Pustułka.