Jarosław Gowin

i

Autor: Łukasz Gągulski/Super Express Jarosław Gowin

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Minister traci stanowisko

2021-08-10 18:07

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Chodzi o spór ws. Polskiego Ładu. Lider Porozumienia publicznie krytykował pomysły rządu.

Jarosław Gowin traci stanowisko. Lider Porozumienia nie będzie już pełnił funkcji wicepremiera i ministra rozwoju, pracy i technologii.  Jak podkreślił rzecznik rządu, chodzi o spór dotyczący Polskiego Ładu. Gowin krytykował pomysły rządu.

- Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek do prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - poinformował we wtorek na konferencji rzecznik rządu Piotr Müller.

- Skuteczność rządu Zjednoczonej Prawicy jest zależna od tego i możliwa dzięki wspólnej ciężkiej pracy całej Zjednoczonej Prawicy - zarówno PiS, jak i wszystkich koalicjantów, którzy mają podpisaną umowę koalicyjną i tych, którzy wspierają rząd Zjednoczonej Prawicy - dodał rzecznik.

- Odpowiedzią na kryzys związany z epidemia był i jest nadal Polski Ład, czyli kompleksowy program zmian społeczno-gospodarczych i pod którym wspólnie w maju podpisali się wszyscy liderzy Zjednoczonej Prawicy - dodał.

 Müller podkreślał, że pod Polskim Ładem podpisał się również lider Porozumienia Jarosław Gowin. Dodawał, że w czasie podpisywania umowy koalicyjnej Porozumienie miało 20 parlamentarzystów, a dziś ma ich mniej.Rzecznik rządu dodawał, że to Jarosław Gowin oraz członkowie Porozumienia pracowali w niewystarczającym tempie nad projektami zawartymi w Polskim Ładzie oraz podejmowali "nierzetelne działania" dotyczące reformy podatkowej.

W związku z wskazanymi wątpliwościami premier - jak dodał Müller podjął decyzję o dymisji Jarosława Gowina.

- Ze względu na te wszystkie przesłanki pan premier Mateusz Morawiecki zwrócił się dzisiaj do pana prezydenta Andrzeja Dudy o odwołanie Jarosława Gowina z funkcji wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii - poinformował rzecznik rządu.

Muzyczne hity lat 80. Kto śpiewa ten polski przebój?

Pytanie 1 z 8
Kto wylansował przebój "Zakazany owoc"?
Urwanie chmury na Mokotowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE