Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi mój telefon? Wystarczy prosty kod

2021-02-17 15:22
Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi mój telefon?
Autor: Pixabay Jak sprawdzić, czy ktoś śledzi mój telefon?

Boisz się, że ktoś szpieguje twój telefon, albo że połączenia są przekierowywane na inne numery? Jest prosty sposób na to, żeby dowiedzieć się czy ktoś śledzi twój telefon. Wystarczy wpisać jeden prosty kod i dostaniemy odpowiedź na nurtujące nas pytanie. Co zrobić? Tego dowiesz się z dalszej części artykułu.

Jak sprawdzić, czy ktoś nas podsłuchuje?

Bezpieczeństwo naszych danych jest dla nas bardzo ważne, dlatego nie wyobrażamy sobie, żeby ktoś mógł śledzić nasz telefon czy podsłuchiwać nasze rozmowy. Jak sprawdzić, czy smartphone, z którego korzystamy na co dzień nie jest śledzony? Można to zrobić przy pomocy odpowiednich kodów.

Najpopularniejszy z nich to *#21# - gdy wpiszemy ten kod w pole wybierania numeru i wciśniemy zieloną słuchawkę pojawią nam się informacje o tym, czy nasze połączenia, smsy lub inne dane były przekazywane na inne numery.

Jeśli okaże się, że rzeczywiście nasze dane są przekazywane dalej możemy zobaczyć dokąd trafiały – w tym celu używamy kolejnego kodu *#62#. Po wciśnięciu zielonej słuchawki dostaniemy informację, na jaki numer telefonu trafiły nasze dane. Zwykle w polu „przekierowane połączenia” pojawia się numer naszej poczty głosowej – tam przekierowane są połączenia, których nie odebraliśmy bo mieliśmy wyłączony telefon, albo byliśmy poza zasięgiem.

Jak zablokować przekierowania?

Jeśli chcemy zablokować możliwość wszelkich form przekierowania, w tym m.in. na pocztę głosową, możemy użyć kodu ##02#. To szczególnie przydatne, gdy np. będziemy korzystać z roamingu. Gdy nasz telefon będzie poza zasięgiem, nie zostaną pobrane opłaty za przekierowanie na pocztę głosową.

Ostatni kod, z którego możemy skorzystać to kod *#06#, który wyświetla informacje o numerze IMEI, czyli indywidualnym numerze identyfikacyjnym telefonu.

Lampy w chodniku uratują wpatrzonych w telefon
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze