Dynamiczna pogoda w Polsce. Gigantyczny mróz i... odwilż! Prognozy zaskakują

i

Autor: CC Pixabay.com / licencja Creative Commons / Zdjęcie ilustracyjne Dynamiczna pogoda w Polsce. Gigantyczny mróz i... odwilż! Prognozy zaskakują

IMGW ostrzega przed PRZYMROZKAMI w ośmiu województwach! W poniedziałek rano będzie MRÓZ

2022-04-10 19:44

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegł przed przymrozkami, które w niedzielę i poniedziałek w godzinach rannych mogą wystąpić w ośmiu województwach w kraju. Miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza do ok.-1 st. C, a przy gruncie w niektórych miejscach do -3 st. C.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty pierwszego stopnia przed przymrozkami dla województw: dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego, świętokrzyskiego, łódzkiego, a także dla części województwa lubelskiego i mazowieckiego.

Na przeważającym obszarze powyższych województw miejscami prognozowany jest spadek temperatury powietrza w godzinach porannych do ok. -1 st. C, a przy gruncie do -2 st. C. W województwach opolskim i śląskim temperatura przy gruncie może spaść do ok. - 3 st. C.

Ostrzeżenie pierwszego stopnia oznacza, że przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

Według prognoz synoptyków IMGW-PIB, od godziny 22-giej w niedzielę do godziny 7 rano w poniedziałek możliwe są spadki temperatur powietrza do minus jednego stopnia Celsjusza, a przy gruncie do minus 2 stopni. Prawdopodobieństwo wystąpienia zjawiska specjaliści z IMGW szacują na 70 procent.

Ukraińskie pisanki w Lublinie. Trwa wystawa Muzeum Pisanki z Kołomyi
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE