GWAŁTOWNE POGORSZENIE pogody. Wiatr do 95 km/h! Lokalne władze ZAMYKAJĄ CMENTARZE!

2022-01-13 9:02
Silny wiatr w Wielkopolsce. Będzie się nasilał
Autor: unsplash.com Silny wiatr w Wielkopolsce. "Będzie się nasilał"

Prędkość nawet 95 km/h osiągnąć mogą porywy wiatru w czwartek, 13 stycznia - ostrzega IMGW. Meteorolodzy ostrzegają przed pogorszeniem pogody w całym kraju. Ze względu na niebezpieczeństwo, zamykane są cmentarze w regionie, gdzie pogoda najbardziej da się we znaki mieszkańcom. Czytaj więcej o zmianach w pogodzie!

Według prognozy przygotowanej przez Grażynę Dąbrowską z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek wzrośnie temperatura i w całym kraju nastąpi dalsze pogorszenie pogody.

Rano najtrudniejsza sytuacja w kraju będzie miała miejsce w regionach położonych po przekątnej - od Suwałk po Wrocław. Tam spodziewane są marznące opady i gołoledź.

W czwartek w ciągu dnia utrzyma się pochmurna pogoda. Na obszarze od Terespola do Katowic będzie padał marznący deszcz. W rejonach podgórskich opady śniegu będą przechodziły w deszcz ze śniegiem i opady marznące. Na pozostałym obszarze deszcz. Na zachodzie będą to opady stopniowo zanikające.

Temperatura w całym kraju będzie dodatnia, od 1 stopnia w Karpatach do 7 stopni na zachodzie kraju. Prędkość wiatru będzie rosła. W całym kraju będzie porywisty - do 50 km/h, ale w strefie nadmorskiej porywy wzrosną do 80 km/h, a w czwartek wieczorem na Wybrzeżu osiągną nawet 95 km/h.

Gdańsk. Zamknięte cmentarze i park

Z powodu porywistego wiatru ze względów bezpieczeństwa do odwołania zamknięte zostały cmentarze komunalne w Gdańsku. Nie można wejść również na teren Parku Oliwskiego.

Jak poinformowała w czwartek rzeczniczka prasowa Gdańskiego Zarządu Dróg i Zieleni Magdalena Kiljan, ze względu na panujące bardzo trudne warunki atmosferyczne – silny, porywisty wiatr – Gdański Zarząd Dróg i Zieleni zamknął cmentarze komunalne oraz Park Oliwski.

- Apelujemy do mieszkańców Gdańska, z uwagi na zachowanie bezpieczeństwa, o rezygnację z odwiedzin na cmentarzach i spacerów w Parku Oliwskim. Do odwołania na Cmentarzu Łostowickim oraz Cmentarzu Centralnym Srebrzysko obowiązywał będzie także zakaz wjazdu samochodów - dodała Kiljan.

Zaplanowane na cmentarzach komunalnych pogrzeby będą odbywać się zgodnie z wyznaczonymi terminami.

GZDiZ prosi też o parkowanie pojazdów w bezpiecznych miejscach i, jeśli to możliwe, nie stawianie ich pod drzewami.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Pierwsza w tym roku kąpieli słonia Aleksandra z łódzkiego ZOO
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze