Alerty dla niemal całej Polski! Uwaga na marznące opady [MAPA IMGW]

i

Autor: IMGW, zrzut ekranu, pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Alerty dla niemal całej Polski! Uwaga na marznące opady [MAPA IMGW]

Alerty dla niemal całej Polski! Uwaga na marznące opady [MAPA IMGW]

2022-01-12 18:37

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty dla niemal całej Polski! Chodzi o trudne warunki pogodowe, a konkretniej o marznące opady. Gdzie będzie najbardziej niebezpiecznie? Sprawdź mapę IMGW!

Będzie ślisko - pawie cała Polska w alertach!

Synoptycy ostrzegają przed marznącymi opadami wieczorem i w nocy. Ostrzeżenia pierwszego stopnia (w trzystopniowej skali) nie obowiązują jedynie na Pomorzu Zachodnim. W pozostałej części kraju, kierowcy muszą przygotować się na trudne warunki do jazdy.

- Pierwsze ostrzeżenia na północy i zachodzie kraju już obowiązują i w kolejnych godzinach obejmą kolejne województwa. Najdłużej ostrzeżenia będą obowiązywać na południowym-wschodzie kraju. Tam prawie przez cały czwartek możemy się spodziewać niebezpiecznych zjawisk - mówi synoptyk Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej Kamil Walczak.

Od czwartku 13.01.2021 w pogodzie wyraźne ocieplenie, ale i silne podmuchy wiatru. Na wybrzeżu nawet do 90 km/h.

Czytaj także: Duża zmiana w pogodzie! Koniec mrozów, przed nami wichury

Co oznacza żółty alert?

Żółty alert to pierwsze ostrzeżenie w 3-stopniowej skali. Co oznacza? - Prognozowane są słabe opady marznącego deszczu oraz mżawki powodujące gołoledź - czytamy w ostrzeżeniu dla powiatu piaseczyńskiego. Prawdopodobieństwo ich wystąpienia wynosi 80 proc.

W najbliższych dniach należy się jednak spodziewać ocieplenia.

Nowe pociągi SKM dla Warszawy. Byliśmy w środku.

Typowe teksty babci i dziadka - czy potrafisz je dokończyć?

Pytanie 1 z 8
Weź sobie chleba do tej zupy