Jarosław Gowin

i

Autor: Tomasz Radzik/SUPER EXPRESS Jarosław Gowin

Gowin o dymisji dowiedział się z mediów. "Wiele to mówi o kulturze"

2021-08-10 19:25

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Wicepremier odpowiedział na dymisję. Podkreślił, że ta decyzja oznacza zerwanie rządowej koalicji i koniec Zjednoczonej Prawicy.

Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Chodziło o spór ws. Polskiego Ładu. Premier Mateusz Morawiecki zwrócił się we wtorek w tej sprawie do prezydenta Andrzeja Dudy. Zgodnie z decyzją, lider Porozumienia stracił stanowisko wicepremiera oraz ministra rozwoju, pracy i technologii. Decyzja została ogłoszona we wtorek o godzinie 18.00 podczas konferencji prasowej rzecznika rządu. Odniósł się już do niej Jarosław Gowin.

- Wszyscy mamy świadomość, że moja dzisiejsza dymisja, wynikająca z wierności programowi Zjednoczonej Prawicy, jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i końcem Zjednoczonej Prawicy - oświadczył we wtorek lider Porozumienia Jarosław Gowin.

Gowin przyznał, że w środę zarząd Porozumienia podejmie decyzję co dalej z obecnością polityków ugrupowania w Zjednoczonej Prawicy. - Ale wszyscy mamy świadomość, że moja dzisiejsza dymisja, wynikająca z wierności programowi ZP, programowi, któremu sprzeciwia się wiele elementów Polskiego ładu, przede wszystkim te rozwiązania podatkowe - otóż ta dymisja jest de facto zerwaniem koalicji rządowej i końcem Zjednoczonej Prawicy - oświadczył.

Jarosław Gowin przyznał też, że o swojej dymisji dowiedział się z mediów, co - jak ocenił - "wiele mówi o pewnej kulturze politycznej, a może antykulturze politycznej, która w ostatnim czasie w naszym obozie zapanowała".

Quiz. Który polityk to powiedział?

Pytanie 1 z 10
Zacznijmy od czegoś prostego. Kto to powiedział: "Żadne krzyki i płacze nas nie przekonają, że białe jest białe, a czarne jest czarne":
Jarosław Gowin wyrzucony z rządu. Morawiecki zdecydował