Galerie handlowe otwarte od 1 lutego? Rząd planuje poluzowanie części obostrzeń

2021-01-26 10:41
Galerie handlowe otwarte od 1 lutego 2021! Które sklepy otwarte? Jakie godziny otwarcia?
Autor: pexels.com - Artem Beliaikin Galerie handlowe otwarte od 1 lutego 2021! Które sklepy otwarte? Jakie godziny otwarcia?

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego 2021? Czy w poniedziałek będzie można wybrać się na zakupy do centrów handlowych? Które sklepy w galeriach będą otwarte? Tego dowiemy się najpewniej jeszcze przed weekendem. Wówczas rząd ma ogłosić decyzje dotyczące luzowania obostrzeń epidemicznych w Polsce.

Otwarcie galerii handlowych od 1 lutego? Decyzja rządu o luzowaniu obostrzeń przed weekendem

Galerie handlowe otwarte od 1 lutego? Na taką decyzję rządu czekają przede wszystkim przedsiębiorcy, którzy są już na skraju wytrzymałości. - Otwarcie naszych sklepów traktujemy jako naturalną konsekwencję dotychczasowych deklaracji rządu, dotyczących terminu poluzowania obostrzeń w handlu. Oczekujemy, że rząd w sposób odpowiedzialny potwierdzi swoje zapowiedzi i stworzy nam warunki, byśmy otworzyli sklepy 1 lutego i zaczęli realnie odrabiać ubiegłoroczne i tegoroczne straty - czytamy w komunikacie Zarządu ZPPHiU. Więcej na ten temat przeczytasz w artykule: Kiedy otwarcie galerii handlowych? "Branża więcej nie przetrwa"

Decyzja rządu dotycząca luzowania obostrzeń epidemicznych ma zostać ogłoszona jeszcze przed weekendem, tak by przedsiębiorcy mogli przygotować się na ewentualne otwarcie lokali. Wiele wskazuje na to, że jako pierwsze otwarte zostaną galerie handlowe oraz częściowo obszar hotelarstwa. Zamknięte w dalszym ciągu mogą pozostać restauracje oraz siłownie.

ZOBACZ: Konferencja premiera we wtorek 26.01.2021 na żywo - gdzie oglądać? Transmisja online i w TV

Galerie handlowe. Które sklepy otwarte?

Przypomnijmy: Rząd w połowie stycznia zdecydował, że obostrzenia wprowadzane w wyniku pandemii będą przedłużone do 31 stycznia. Zamknięte są m.in. restauracje, siłownie, ograniczona jest również działalność galerii handlowych. Otwarte pozostają tylko niektóre punkty usługowe mające istotne znaczenie dla życia codziennego (np. usługi fryzjerskie, kosmetyczne, medyczne) oraz m.in. apteki, punkty apteczne, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt, gazetami lub książkami, meblami. Ponadto w sklepach obowiązuje możliwość wpuszczania 1 klienta na 15 m kw.

Galerie handlowe. Jakie są godziny otwarcia?

W jakich godzinach można robić zakupy w galeriach handlowych? To zależy od tego, do którego centrum handlowego chcemy się wybrać. Godziny otwarcia najlepiej sprawdzać na poszczególnych stronach galerii. Należy jednak pamiętać, że wciąż obowiązują tzw. godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w godzinach 10:00 – 12:00 w sklepie, drogerii, aptece oraz na poczcie mogą przebywać wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia. Wyjątkiem jest sytuacja, gdy wydanie produktu leczniczego, wyrobu medycznego albo środka spożywczego specjalnego przeznaczenia żywieniowego następuje w sytuacji zagrożenia życia lub zdrowia.

Siłownie zamknięte, bo prof. Horban uważa, że można ćwiczyć na dworze. Komentarz Adama Federa [WIDEO].
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze