FIFA

i

Autor: Thomas Couto flickr.com FIFA

FIFA chce przełożyć początek mundialu w Katarze. Kiedy zagrają Polacy?

2022-08-11 13:45

FIFA chce przełożenia daty rozpoczęcia piłkarskich mistrzostw świata w Katarze. Wszystko po to, aby to gospodarz turnieju jako pierwszy zagrał swój inauguracyjny mecz. Aktualnie to reprezentacje Senegalu i Holandii miały rozpocząć MŚ 2022.

Przedstawiciele FIFA zreflektowali się po dość długim czasie i chcą przełożenia daty rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2022 w Katarze. Te według planu mają się rozpocząć w poniedziałek 21 listopada o godzinie 11.00 czasu polskiego. Bohaterami inauguracyjnego spotkania miały być reprezentacje Senegalu i Holandii. Jednak, jak informują media – FIFA chce, aby to Katar rozpoczął wielki turniej. Tak odbywało się to dotychczas i to gospodarz miał prawo do rozegrania pierwszego meczu. Przez wzgląd na tradycję, planowana zmiana terminu może faktycznie dojść do skutku. Czy to wpłynie na terminy meczów Polaków?

Bydgoscy wodniacy patrolują kąpieliska

FIFA chce przełożyć początek mundialu w Katarze

Wśród działaczy FIFA pojawiła się koncepcja, aby to Katar rozpoczął walkę o tytuł Mistrza Świata. Aktualnie reprezentacja gospodarzy ma zaplanowany swój mecz w terminarzu jako trzeci w całym turnieju. To może się zmienić! Trwają rozmowy z pierwszym rywalem Katarczyków, czyli Ekwadorem. Jeżeli uda się wszystko dopiąć, to mecz Katar – Ekwador zainauguruje MŚ dzień wcześniej, czyli w niedzielę 20 listopada.

Co więcej, ta decyzja musi zostać zaakceptowana także przez radę piłkarskiej federacji, czyli prezydenta Gianniego Infantino i przewodniczących kontynentalnych związków.

FIFA chce przełożyć początek mundialu w Katarze. Kiedy mecze Polaków?

Pomysł rozpoczęcia Mistrzostw Świata 2022 w Katarze dzień wcześniej nie wpłynie na terminy meczów reprezentacji Polski. Biało-czerwoni swoje zmagania rozpoczną 22 listopada o godzinie 17.00 meczem z Meksykiem. 26 listopada zagramy z Arabią Saudyjską, a cztery dni później o godzinie 20.00 Polacy postarają się ograć reprezentacje Argentyny.