Luksusowa torba wyglądająca, jak worek na śmieci. Cena zwala z nóg!

2022-08-10 13:26
Nowa torba Balenciaga
Autor: Fot. screen YouTube TRT World / pixabay.com Nowa torba Balenciaga

Inspiracją dla projektanta torby Trash Pouch był - jak sama nazwa wskazuje - worek na śmieci. Cena nowego produktu znanej luksusowej marki jest astronomiczna!

Balenciaga to jedna z najdroższych marek modowych na świecie. Oprócz luksusowych wyrobów kojarzy się też jednak z projektami dość kontrowersyjnymi. Ostatnim z nich jest Trash Pouch - torba wzorowana na worku na śmieci. Znalazła się ona w jesiennej kolekcji, a pierwszy raz zaprezentowano ją podczas Paris Fashion Week w marcu. Zrobiona z błyszczącej skóry torba do złudzenia przypomina worek na śmieci z tasiemką. Kolorystycznie również odpowiada śmietnikowemu wzorcowi - sprzedawane są niebieskie, czarne, białe i żółte. Jej projektant, Demna Gvasalia przyznał, że nie mógł oprzeć się pokusie stworzenia najdroższego na świecie worka na śmieci. Faktycznie, cena torby przyprawia o zawrót głowy.

Tyle Robert Lewandowski zarabia w Barcelonie. Nie jest najbogatszy!

Worek na śmieci dla bogaczy

Za to, by poczuć się luksusowo nosząc coś wyglądającego jak worek na śmieci, trzeba naprawdę słono zapłacić. Balenciaga sprzedaje Trash Pouch za 1790 dolarów. To ponad 8000 zł.

Co ciekawe, to nie pierwszy tego typu projekt słynnego domu mody. W 2017 Balenciaga zaprezentowała obszerną torbę wzorowaną na słynnej Frakta - dużej, niebieskiej torbie zakupowej firmy IKEA. W USA sprzedawano produkt Balenciagi za ponad 2000 $. Torbę IKEI można zaś kupić za kilka zł.

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze