Fanka spowodowała ogromną kraksę na Tour de France. Chciała pokazać się w telewizji

i

Autor: Sportschau Twitter/screenshot

Fanka spowodowała ogromną kraksę na Tour de France. Chciała pokazać się w telewizji

2021-06-29 14:32

Fanka spowodowała ogromną kraksę na Tour de France. Kobieta, chciała być pokazana w telewizji ze swoim transparentem. Na nim miała napisane pozdrowienia dla babci i dziadka. Przez jej bezmyślne zachowanie w kraksie ucierpiało kilkudziesięciu kolaży! Policja szuka kobiety, bo za to co zrobiła grozi jej więzienie!

Do potężnej kraksy doszło na pierwszym etapie Tour de France na wąskiej drodze, około 45 kilometrów przed metą. Kibicująca kolarzom fanka wyszła na drogę i wystawiła do kamery karton, na którym były napisane pozdrowienia dla babci i dziadka. W tym momencie wydarzyło się coś okropnego. W kobietę wjechali kolaże i doszło do kraksy. Jako pierwszy upadł Tony Martin (Team Jumbo-Visma), który nie miał szans jej ominąć, przewrócił się i spowodował efekt domina. W wyniku bezmyślnego zachowania kobiety kraksę zaliczył niemal cały peleton. Fanka w żółtym stroju jest poszukiwana przez policję, ponieważ za to co zrobiła grozi jej rok więzienia. Wicedyrektor wyścigu Tour de France Pierre-Yves Thouault powiedział agencji AFP, że wobec kobiety, która spowodowała kraksę na pierwszym etapie wyścigu zostaną wyciągnięte konsekwencje prawne.

Spis treści

  1. Fanka spowodowała ogromną kraksę na Tour de France!
  2. Fanka, która spowodowała kraskę jest poszukiwana przez policję

CZYTAJ TAKŻE: Tour de France 2021: TRASA, ETAPY. Kiedy, gdzie i o której godzinie jadą w TDF?

Fanka spowodowała ogromną kraksę na Tour de France!

Tony Martin, który prowadził w peletonie był bez szans. Nagle na drodze pojawiła się kobieta, która usilnie chciała być pokazana w telewizji. Jak się okazało – udało jej się, bo teraz mówi o niej cały świat.

- Do tej kraksy mieliśmy wszystko pod kontrolą. Podprowadziłem kolegów do przodu prawą stroną, ale wjechałem w tę tabliczkę jednego z kibiców. To wszystko działo się bardzo szybko; nagle niemal cała nasza drużyna leżała. Wielu kibiców zachowuje się odpowiednio, ale niestety nie ten jeden. Na szczęście Primoz Roglic wyszedł z tej sytuacji obronną ręką. Mam nadzieję, że kontuzje, jakich doznałem ja oraz inni kolarze nie będą bardzo poważne – powiedział Tony Martin w oficjalnym oświadczeniu prasowym drużyny Jumbo-Visma. 

Fanka, która spowodowała kraskę jest poszukiwana przez policję

Według dziennika „L’Equipe” policja wciąż nie odnalazła kobiety, która doprowadziła do tej kraksy. Organizatorzy wyścigu Tour de France zaapelowali do kibiców o roztropne zachowanie na drogach.

Groźny wypadek na ścieżce rowerowej. Rowerzystka złamała obie ręce