Nowy maluch w wersji elektrycznej! Fiat 126 p w tym wydaniu robi wrażenie [ZDJĘCIA]

i

Autor: pixabay.com Nowy maluch w wersji elektrycznej! Fiat 126 p w tym wydaniu robi wrażenie [ZDJĘCIA]

Nowy maluch w wersji elektrycznej! Fiat 126p w tym wydaniu robi wrażenie [ZDJĘCIA]

2021-06-29 11:41

Pamiętacie jeszcze słynnego fiata 126p, potocznie zwanego "maluchem"? Wprawdzie można go czasem spotkać wyjątkowo na drodze ale z produkcji został wycofany już 20 lat temu. Ta legenda motoryzacji była produkowana w Polsce. Tymczasem istnieje nadzieja, że znany wszystkim maluch powróci już niedługo na trasy i to w ulepszonej wersji.

Fiat 126p - to już historia. Obecnie można zobaczyć go na wystawach, muzeach czy u koneserów motoryzacji. Pojedyncze zadbane sztuki mogą czasem pojawić się na ulicach miastach, ale to już naprawdę rzadkość. Wśród wielu osób wywołuje wtedy miłe wspomnienia. Małe autko, produkowane przez Fiata oraz na licencji polskiej przez polską Fabrykę Samochodów Małolitrażowych jak polski Fiat 126p. Znany potocznie w naszym kraju jako "maluch". Jego głównym atutem zdecydowanie były niska cena zakupu i prosta konstrukcja, umożliwiająca samodzielne naprawy. Przez wiele lat to właśnie ten samochód był jednym z najczęściej spotykanych na drogach w Polsce. 

Fiat 126p - on powróci! 

Wszystko wskazuje na to, że już w niedalekiej przyszłości możemy liczyć na reanimację słynnego Fiata 126p. Wszystko dzięki niedawno powstałemu projektowi samochodu elektrycznego o nazwie Fiat 126p Vision. Jest to w pełni elektryczny pierwszy projekt firmy Vecchii. Vision 126 to projekt bardzo nowoczesnego elektrycznego pojazdu. Na pierwszy rzut oka widać duże podobieństwo do polskiego Fiata 126p. Wprawdzie na razie pojawiły się dopiero wizualizacje nowego malucha ale naprawdę robi spore wrażenie! 

Sprawdźcie poniżej w galerii jak będzie wyglądał nowy maluch!

Vision 126 to projekt bardzo nowoczesnego elektrycznego pojazdu. Na wizualizacji jest nieco większy, niż znany wszystkim stary maluch. Obecnie, nie zdradzono jeszcze szczegółowych informacji o aucie i kiedy trafi do sprzedaży. Miejmy jednak nadzieję, że nastąpi to jak najszybciej!  

Raport z anteny 29.06, godz.10

QUIZ. Dokończysz przysłowie po czterech wyrazach? Nieliczni zdobędą więcej niż 6/10

Pytanie 1 z 10
Dokończ przysłowie: "Lepszy wróbel w garści..."