Dzik

i

Autor: tomasz przechlewski flickr.com Dzik

Dzikie zabawy w Kampinoskim Parku Narodowym - zobaczcie, co one wyprawiają! [WIDEO]

2021-07-01 18:06

Dzik jest dziki, dzik jest zły? Pierwsze - tak. Drugie - na pewno nie te! Wyglądają bowiem na bardzo zadowolone ze swojego życia w Kampinoskim Parku Narodowym! Zobaczcie ich harce i zabawy nagrane przez umieszczoną wśród drzew kamerę.

Pamiętacie dziką rodzinkę na plaży nad Bałtykiem? Wideo zamieszczone na Facebookowym profilu Kampinoskiego Parku Narodowego udowadnia, że dziki, choć lubią wakacje nad polskim morzem, to jednak najlepiej czują się w swoim domu, czyli w lesie. Te zwierzęta, którym często przypisuje się gwałtowność i agresję, w naturalnym środowisku i przez nikogo nie niepokojone, okazują się być stworzeniami towarzyskimi i przepadającymi za zabawą! Oko kamery ukrytej wśród drzew uchwyciło moment, w którym rodzina dzików wraz z małymi warchlakami hasa beztrosko po lesie. Co tam się dzieje, po prostu szał radości - pisze jedna z komentujących nagranie. Ktoś inny zdołał policzyć leśne zwierzaki - Ja naliczyłem 16 młodych i 3 dorosłe osobniki. Wypada pogratulować facebookowiczowi skupienia, gdyż dziki, a szczególnie ich maleństwa, są w ciągłym ruchu!

Obowiązkowe staniki dla mężczyzn w miejscach publicznych? Co na to Polacy? Komentery [WIDEO]

Zobaczcie dzikie zabawy dzików!

Jeśli się bawić, to tylko tak, jak dziki! Bierzmy z nich przykład. Jeden z dorosłych osobników zdaje się spokojnie szukać pożywienia pod ściółką, ale zachęcony przez maluchy, podejmuje zabawę w ganianego! Wideo ma już ponad 140 tysięcy wyświetleń, a to oznacza, że tyle razy się uśmiechnięto :) Filmik Kampinoskiego Parku Narodowego znajdziecie poniżej.

Źródło: Dzikie zabawy w Kampinoskim Parku Narodowym - zobaczcie, co wyprawiają! [WIDEO]