Zaskakujące nagranie z fotopułapki. Dzik pogonił... agresywnego wilka. Musisz to obejrzeć!

i

Autor: Screen z Facebooka: Stowarzyszenie "Z Szarym Za Płotem" Dolnośląskie. Zaskakujące nagranie z fotopułapki. Dzik pogonił... agresywnego wilka

Zaskakujące nagranie z fotopułapki. DZIK NIE DAŁ SIĘ WILKOWI. Musisz to obejrzeć!

2021-06-22 17:00

Kto kogo boi się bardziej? Wilk dzika, czy dzik wilka? Ciekawe nagranie z leśnej fotopułapki zostało opublikowane w mediach społecznościowych przez Stowarzyszenie "Z Szarym Za Płotem". Widać na nim wilka, który z zaskoczenia chce zaatakować dzika. Finał jednak zaskakuje! Nagranie znajdziecie w materiale poniżej.

Wilki, na które przez dziesiątki lata polowano, niemal zupełnie zniknęły z terenów Polski. Na szczęście w 1998 roku drapieżniki te objęto ścisłą ochroną gatunkową. Za ich zabicie lub skłusowanie grozi obecnie kara do 5 lat więzienia.

Ciekawe nagranie z wilkiem w roli głównej opublikowało na swoim profilu facebookowym Stowarzyszenie "Z Szarym Za Płotem". Fotopułpka w województwie dolnośląskim zarejestrowała wilka, który z zaskoczenia zamierza zaatakować dzika. Nieoczekiwanie jednak role się zmieniają. Czujny dzik bez chwili wahania rzuca się na drapieżnika i skutecznie go odstrasza.

Raport z anteny 22.06, godz.10

Czy powinniśmy bać się wilków? - Wilki najczęściej są płochliwe i unikają kontaktu z ludźmi, nawet jeśli zbliżają się do siedzib ludzkich, to jest to przejaw ich naturalnego instynktu, którym kierują się w poszukiwaniu jedzenia. Najczęściej, jeśli podchodzą w nocy w pobliża siedzib, to ludzie nawet o tym nie wiedzą. Jednak wilki, podobnie jak każde inne dzikie zwierzęta, mogą zachować się nieobliczalnie, jeśli są wystraszone, chore lub zranione, a szczególnie wówczas, gdy zostaną oswojone – dokarmiane i przyzwyczajane do pobytu blisko siedzib ludzkich - informują Lasy Państwowe.

Chcesz coś napisać na ten temat? Chętnie poznamy Twoją opinię! Podziel się nią z nami w komentarzu niżej!