Dzień singla

i

Autor: Pixabay.com

Dzień Singla 2022 - kiedy jest? Jak się go obchodzi?

2022-02-14 19:58

Zbliżają się walentynki 2022, a Ty nadal nie wiesz jak je spędzić? To nic nie szkodzi! Niedługo wypada również Dzień Singla. I wbrew pozorom dzień ten nie powinien być wcale smutny. Wręcz przeciwnie! Kiedy wypada i jak się go obchodzi? Wszystkie najważniejsze informacje o tym święcie znajdziecie poniżej.

Dzień Singla obchodzony jest od 2005 roku (z angielskiego Singles Awareness Day), jednak pierwsza wzmianka o nim pojawiła się w Chinach już w 1993 r. Jego pomysłodawcą jest Trevor Mcwanda, który przez bardzo długi czas nie mógł znaleźć swojej miłości. Święto Singla pojawiło się również szybko we Włoszech, a teraz dużym zainteresowaniem cieszy się w pozostałych krajach Europy.

Dzień Singla 2022. Kiedy wypada Dzień Singla? 

Dzień Singla obchodzony jest 3 razy w roku. Jednak dwie z dat pojawiają się blisko Święta Zakochanych, popularnie zwanych Walentynkami. Mowa tutaj o 13 i 15 lutym. Trzeci termin wypada w Dzień Niepodległości - 11 listopada. W Polsce najbardziej przyjętą datą jest jednak 15 luty - tuż po Walentynkach. Jest to  forma protestu i pokazania, że ludzie świadomie wybierają życie samemu. 11 listopada Dzień Singla obchodzi się np. w Chinach. 

Jak obchodzi się Dzień Singla?

Nie do końca jasne jest, w jaki sposób single obchodzą ten dzień. Co ciekawe, święto wszystkich samotników, obchodzą również osoby w związkach. Nadal sposób świętowania tego dnia jest kwestią mocno indywidualną. Zazwyczaj mówi się o wręczaniu przez singli kwiatów doniczkowych między sobą. Można też zorganizować wspólny wyjazd rozrywkowy. Dobrym pomysłem jest też masaż z pobytem w SPA. Kupienie książki, czy innego ciekawego prezentu też będzie strzałem w dziesiątkę!

Młodzieżowe słowa roku 2021 - czy wiesz co oznaczają?

Pytanie 1 z 9
Co oznacza młodzieżowe słowo foliarz?

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Super Raport 25.01 (Goście: Katarzyna Lubnauer - Koalicja Obywatelska oraz dr Maciej Jędrzejko - ginekolog) Sedno Sprawy: Tomasz Siemoniak