Dzień Mężczyzn 2021. Zobacz najzabawniejsze MEMY!

i

Autor: memy.pl/ demotywatory.pl

Dzień Mężczyzn 2021. Kiedy jest Dzień Mężczyzn? Skąd wzięło się to święto?

2021-03-08 11:38

Dzień Mężczyzn z roku na rok dopiero zyskuje popularność w Polsce. To święto nie jest jeszcze tak znane jak Dzień Kobiet, ale w naszym kalendarzu na stałe już zagościło. Na kiedy przypada Dzień Mężczyzn w Polsce? A kiedy na świecie? Jaka jest historia tego święta? W ciągu roku panowie mają o wiele więcej dat do świętowania niż panie.

Z roku na rok Dzień Mężczyzn świętuje coraz więcej osób. Większość z nas dzień, w którym to panie obdarowują panów może kojarzyć z Dniem Chłopaka – 30 września. Nic bardziej mylnego: mężczyźni mają swoje święto w marcu. Dokładnie dwa dni po Dniu Kobiet, bo 10 marca świętują panowie.

Dzień Mężczyzn historia i inne daty w Polsce

10 marca - ta data nie jest przypadkowa, ponieważ tego dnia w polskim Kościele katolickim obchodzone jest wspomnienie 40 Świętych Męczenników z Sebasty, rzymskich legionistów, którzy zostali skazani na śmierć za odmowę wyrzeczenia się chrześcijaństwa.

Panowie mają okazję do świętowania także w inne dni. Niektórzy mogli słyszeć o podobnym dniu, które przypada na 4 kwietnia. Nie jest to jednak oficjalna i rozpowszechniona data. Niegdyś, w tym dniu organizowano różne imprezy dla panów, ale świętowanie w kwietniu nie wpisało się na stałe w nasz kalendarz.

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn

Międzynarodowy Dzień Mężczyzn to stosunkowe młode święto. Tradycja została zapoczątkowana w Trynidadzie i Tobago 19 listopada 1999 roku.

Ten dzień poświęcony jest zwracaniu uwagi na problemy występujących u mężczyzn zaburzeń psychicznych, toksycznej męskości oraz rosnącej liczbie samobójstw. Święto zostało ustanowione po to, by promować zdrowe wzorce męskości.

Aktualnie obchodzone jest w kilkudziesięciu krajach na świecie, m.in. w: Chinach, Holandii, Irlandii, Kanadzie, Stanach Zjednoczonych, Australii, we Włoszech, Mołdawii, Malcie, a także w Ghanie, RPA i oczywiście w Trydnidadzie i Tobago.

Niektóre państwa obchodzą Dzień Mężczyzn w jeszcze innym terminie. Panowie w Brazylii świętują 15 lipca, Norwegowie9 września, a 23 lutego na Białorusi i w Rosji.

Anna Mucha udaje orgazm

PSYCHOTEST. Którą gwiazdą jesteś? Perfekcyjna jak Gosia Rozenek, czy wybuchowa jak Magda Gessler?

Pytanie 1 z 8
Najczęściej ubierasz się w:
Źródło: Dzień Mężczyzn. Kiedy świętują Panowie w 2021? Skąd wziął się Dzień Mężczyzn?