Drożyzna polityków nie dotyczy. Kancelaria Sejmu wybuduje hotel dla posłów. Koszt inwestycji zwala z nóg!

2022-07-28 11:48
Drożyzna polityków nie dotyczy. Kancelaria Sejmu wybuduje hotel dla posłów
Autor: flickr.com Drożyzna polityków nie dotyczy. Kancelaria Sejmu wybuduje hotel dla posłów

Na początku tygodnia poznaliśmy plany polityków, którzy chcą podwyżki swoich pensji. To jednak nie koniec zaskakujących informacji z gmachu przy ul. Wiejskiej. Kancelaria Sejmu szykuje się bowiem do budowy hotelu dla posłów. Ten obecny nie spełnia ponoć ich wymagań. Kiedy ma powstać nowy? Ile wyniesie cała inwestycja? Przeczytasz w naszym artykule.

Kancelaria Sejmu szykuje się do budowy nowego hotelu dla posłów, ma mieć 460 pokoi, basen, restaurację i kaplicę; we wrześniu ma zostać powołana komisja, która wyłoni projekt. Przewiduje się, że prace przygotowawcze pochłoną 1 mln zł; koszt całej inwestycji to blisko 300 mln zł - podaje "Fakt".

Gazeta przypomina, że obecny budynek powstał pod koniec XX wieku, a parlamentarzyści skarżą się na małe metraże, nieszczelne okna i brak aneksów kuchennych.

"Wkrótce mają ruszyć prace nad budową nowego lokum dla posłów; w projekcie budżetu kancelarii Sejmu na przyszły rok zaplanowano 1 mln złotych na prace koncepcyjne - ma zostać wybrany projekt hotelu. Koszt inwestycji to niemal 300 mln zł" - czytamy w czwartkowym wydaniu "Faktu".

"To będą dwupokojowe studia z częścią sypialną i biurową" - powiedziała gazecie szefowa Kancelarii Sejmu Agnieszka Kaczmarska. Jak dodała, w budynku zaplanowano także parking podziemny na 250 aut. "Fakt" podaje, że w nowym budynku parlamentarzyści mają być zakwaterowani najwcześniej w 2028 r.

Godzina "W" w Warszawie. Apel powstańców: "Posłuchajmy, co nam dziś mówi ten dźwięk"
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE
Najnowsze