Nowe połączenie Wizz Air z Gdańska

i

Autor: pixabay.com

Do TYCH miejsc nie polecisz na WAKACJE w 2022 roku! Linie lotnicze odwołują kilkadziesiąt tras!

2021-12-16 12:28

Co najmniej 36 tras lotów odwołają linie lotnicze Wizz Air w pierwszych miesiącach 2022 r. Przewoźnik już w październiku zaczął ograniczać loty z Polski, ale w styczniu nastąpi prawdziwe apogeum. Gdzie nie polecimy na wakacje w 2022 roku?

W styczniu i kolejnych miesiącach z Polski nie polecimy Wizz Airem w wielu kierunkach, większość lotów zawieszona jest do pierwszej połowy marca, niektóre, jak czytamy na stronie Buisness Insider, tylko do lutego. Najbardziej ucierpią porty lotnicze w Gdańsku i Katowicach-Pyrzowicach, gdzie Wizz Air od lat jest najpopularniejszym przewoźnikiem. Warto dodać, że latem tego roku firma wznowiła wiele zawieszonych wcześniej z powodu pandemii lotów z Pyrzowic. Teraz znów ucina.

Z systemu rezerwacyjnego Wizz Aira wynika, że od stycznia, już po okresie świąteczno-noworocznym, zostanie zawieszonych wiele tras z lotnisk w całej Polsce. Portal Fly4free wskazał na 36 połączeń, które tymczasowo znikną z rozkładu lotów węgierskiego przewoźnika.

Z Katowic w okresie od 1 stycznia 2022 r. do 28 marca nie polecimy tymi liniami do włoskiego Bergamo, od 6 stycznia do 28 marca – do Liverpoolu, od 7 stycznia do 11 marca – do Bristolu. Zawieszono też loty na trasach do Lwowa i Kijowa. Nie polecimy też od 3 stycznia do 7 marca na Maltę.

Wizz Air zawiesza od stycznia do marca loty z Gdańska do Bergamo, Billund, Paryża, Tromso, Göteborga, Edynburga, Liverpoolu. Nie będzie można też lecieć z Wrocławia do Doncaster, Birmingham, Zaporoża, Dortmundu i Reykjawiku, a z Warszawy m.in. do Neapolu, Edynburga i Liverpoolu. Pojedyncze ograniczenia dotkną też podróżujących z lotnisk w Poznaniu, Lublinie, Olsztynie i Rzeszowie. Z Krakowa nie będzie można polecieć m.in. do Rejkiawiku, Birmingham, Bari i Katanii.

Powód? Pandemia 

Jak dodaje Buisness Insider, loty liniami Wizz Air z Polski są coraz bardziej popularne. Letni sezon w tym roku był wyjątkowo udany, operator wprowadził około 200 tras z 10 lotnisk w Polsce do popularnych miejsc wakacyjnych. Zapowiada też kolejne zmiany na lepsze, ale dopiero po pandemii albo w momencie, gdy Polacy wreszcie zaczną masowo się szczepić. Jak na razie bowiem stan zaszczepienia polskiego społeczeństwa na poziomie ok. 55 proc. nie zadowala zarządu linii lotniczych, o czym poinformował w wywiadach prezes Wizz Aira József Váradi.

Sonda
Gdzie najbardziej lubisz spędzać wakacje?
Na wakacje 2028 polecimy z CPK